Чому Guinness — найвідоміше пиво у світі

Ірландський бренд пива Guinness — один із найвідоміших у світі: щодня випивається близько 10 мільйонів пляшок цього слабоалкогольного напою. Хоча компанія була заснована в Ірландії, і Гіннесс став невіддільною частиною її культури, сьогодні цю марку пива виробляють у 49 країнах, серед яких не лише європейські, а й азійські та африканські держави.

Продукція Guinness — це темні сорти пива, тобто стаути та портери. Раніше головною відмінністю напоїв цього бренду була висока й пишна піна, яка повільно осідала.

Майже 200 років така «шапка» створювалася шляхом змішування перед розливом свіжозвареного пива. Але сьогодні її одержують за допомогою капсули з азотом.

У цій статті ми розповімо про історію виникнення та основні види Гіннесса, щоб ви знали, який варіант варто спробувати перш за все. Сьогодні купити оригінальне пиво Guinness можна не виходячи з дому в інтернет-магазині GoodWine з доставкою по Україні.

f4xlJM2We5r7BxSz70EfjWEfx7pFMD-kiyIkUezzxDSFF4XWGvxint9jwwmUZH8a_f47gQ9BW782vX5ehpsNkBTo9lUi8kPdvaE7GmPvBreXUx9Ge4Z4zTYpi3P55nuWrURd1OFzgt9qcMMskT7dGHU

Історія виникнення Guinness

Засновник компанії Артур Гіннесс у юності допомагав варити ель архієпископу, а після його смерті отримав у спадок деякі кошти. Гроші Артур вклав у місцеву пивоварню. Через декілька років, набувши більшого досвіду в пивоварінні, Гіннесс поїхав до Дубліну. Там він орендував пивоварню та налагодив виробництво елю.

Невдовзі Артур почав експериментувати з темним пивом. Йому вдалось отримати портер насиченого кольору та з приємним ароматом. Напій став настільки популярним, що незабаром Гіннесс зосередився тільки на виробництві портера, відмовившись від елю. Сімейна справа перейшла спочатку до сина, а потім до онука засновника компанії.

У 30-х роках минулого століття Guinness стала найбільшою у світі компанією з виробництва пива. У 90-х роках відбулося об’єднання Guinness та Grand Metropolitan, внаслідок чого було засновано холдинг з виробництва алкогольних напоїв преміальної якості «Diageo».

Основні сорти пива Гіннесс

До списку входять:

  1. Original — стаут із вмістом спирту від 4,2 до 6%. В ароматі вловлюються нотки фруктів, а в смаку — кави та шоколаду.
  2. Draught — стаут темно-рубінового кольору. Вміст спирту — 4,2%. У смаковій гамі переважають нотки обсмаженого ячменю, диму, кави. Напій має характерний шоколадний посмак. У букеті ароматів присутні вершки й горіхи.
  3. Foreign Extra Stout — стаут на основі першого портера Гіннесс. Вміст спирту — 7,5%. В ароматі присутні нотки какао, квітів, кави. Смак — вершковий, з присмаками тирамісу та лакриці.
  4. Dublin Porter — портер міцністю 3,8%. Колір — темно-вишневий, піна — бежева. Виготовляється з американських сортів хмелю. У смаковій гамі відчувається присмак інжиру та сухофруктів. Палітра ароматів включає нотки карамелі, кави й чорносливу.

e9N8Ttz6qvFjPhvh4rRKqNWLCF1qWyaMAW-wwuD4Nq-A4LsHVcnevab1aAzOjD1CItKrDEDn9bxGVaCULv-NUgx-5ZU1vfxA2tUmGHfT6_9An5HAlHDTmiUpZGNP1QGwcWTohocm_Osmm2qc-8X-KtM

Як правильно пити легендарне пиво

Щоб повною мірою насолодитися смаком та ароматом напою, рекомендується пити його з фірмової тюльпаноподібної склянки. Фірмове пиво можна вживати як у чистому вигляді (неодмінно охолодженим), так і з різними закусками. Гурмани радять їжу, приготовану на грилі, — реберця, крильця, стейки.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа