Чи корисні бургери з вегетаріанськими котлетами

Останнім часом ресторани все частіше своїм відвідувачам пропонують більш корисну їжу та альтернативні страви. Серед решти в меню можна віднайти бургери, де веган котлети заміщують звичайні м’ясні. Роблять їх з гороху та сої, додаючи різні спеції, які створюють більш схожий смак. Але чи насправді такий замінник є кориснішим?

64647ab4df70e

Думка науковців

Американські дослідники порівняли ослиний і класичний бюргер за якістю білка. У ході випробувань з’ясувалось, що страва де є м’ясо по цьому параметру переважає веганський аналог. Оцінювались бургери за шкалою незамінних амінокислот, тобто тих, що наш організм не здатен виробити самостійно. Переможцем за цим показником виявилися бургери де є яловичина та свинина, в них було виявлено близько 106 одиниць незамінних білків. Там, де м’ясо замінювали на горох чи сою показник був менший десь на 20 одиниць, що є доволі суттєвою різницею. Крім того, вчені дослідили булочку, і з’ясували, що вона погіршує якість страви, особливо великий вплив, коли котлеті зроблені з рослинної сировини.

Спеціалісти з галузі харчування наголошують, що для підтримання здоров’я на високому рівні, організм має отримувати корисні речовини, як рослинного, так і тваринного походження. При цьому порівняти різні види м’яса можна за великим рахунком тільки за допомогою білків. Саме на цих амінокислотах базується будівництво кліток всього організму. Вони є важливими у зміцнені кісток, стабільної роботи нервової та серцево-судинної систем. У м’ясних котлетах є всі амінокислоти, які потребує наш організм, а от про рослинні цього сказати неможна. Саме тому не можна замінити веганським бургером потребу в білках.

Переваги і недоліки м’ясних бургерів

Якщо говорити про позитивний бік страви з м’ясною котлетою, то в першу чергу слід зазначити:

  • Меншу кількість натрію. В котлеті з яловичини цієї речовини близько 77 мг, тоді як в рослинному аналогу її майже в п’ять разів більше. За словами учених, цей факт має занепокоїти людей із хворобами нирок та високим тиском;
  • Велика кількість цінних речовин. В котлеті з яловичини є залізо, цинк та вітаміни групи В, і цього всього немає в веганських котлетах;
  • Залізо що є в яловичині (гемове) засвоюється втричі краще, ніж негумове, яке є в рослинній їжі.

З цього можна зробити висновок, що м’ясні страви корисніші за рахунок того, що в них є ті елементи, яких просто не буває в рослинній їжі. Наприклад, тільки в справжньому м’ясі є Омега-3, ансерин, глюкоза мін та кератин, які є необхідними людському організму. Вони мають великий вплив на імунітет та загальне самопочуття.

Проте недоліки теж є:

  • В неорганічному м’ясі можуть міститись гормони росту, антибіотики та різні інші речовини, які використовуються на фермах;
  • Містять на п’яту частину більше насичених жирів. Вчені пов’язують низку серцево-судинних хвороб саме з ними, тому не можна зловживати їжею з насиченими жирами.

Рослинний бюргер

Не дивлячись на достатньо серйозні переваги м’ясної страви, у вегетаріанської є свої переваги:

  • Велика кількість фосфору, міді, марганцю, ніацину та фолієвої кислоти;
  • Менше калорій. Якщо в 100 грамах м’ясного продукту міститься 230 кКал, то в рослинному – всього 150 кКал;
  • Багато клітковини. В веганському бургері її приблизно 15% від добової норми, необхідної дорослій людині. В яловичині взагалі її немає.

Недоліки:

  • Мало цинку та вітаміну В12;
  • Для дітей рослинний білок не приносить жодної користі (до трьох років);
  • Приблизно вдвічі менше білку, ніж в бургері з яловичини;
  • Містить фітинову кислоту, яка перешкоджає засвоєнню цинку та заліза.

Переваги і недоліки є в будь-якій страві, саме тому важливо харчуватися збалансовано. В такому випадку можна отримувати всі корисні речовини і на вегетаріанському меню.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа