Опитувальник має 43 запитання та складається з розділів про найм, здоров’я, безбар’єрність, психологічну підтримку, корпоративні практики.
За прогнозом Міністерства ветеранів, після завершення війни ми матимемо до 5 млн ветеранів, а це кожен третій працездатний українець. Тож уже сьогодні бізнес має активно налагоджувати діалог і випрацьовувати політики працевлаштування ветеранів. Кожна компанія має стати тою спільнотою, яка допоможе ветеранові, ветеранці повернутися до мирного життя і знайти свій шлях.
Щоб оцінити, наскільки роботодавці готові брати на роботу ветеранів, Work.ua розробив інструмент самооцінки для організацій — чекліст «Наскільки ваша компанія готова брати на роботу ветеранів».
Відповівши на запитання, роботодавці зможуть зорієнтуватися, що в компанії вже зроблено, а що варто доопрацювати: чи є програми адаптації ветеранів, чи доступний офіс для людей з інвалідністю, чи пройшли співробітники відповідне навчання тощо.
Work.ua виходить з принципу, що не лише ветеран має проходити адаптацію повернення до цивільного життя, а ми, суспільство, має підготуватися і зробити повернення ветерана на цивільну роботу максимально комфортним.
Готуючи цей інструмент, розробники Work.ua враховували та орієнтувалися на найкращі практики українських і зарубіжних роботодавців, рекомендації експертів та урядових структур, отримали зворотний зв’язок від військових та ветеранської спільноти.
Ознайомитись та пройти чекліст, кожна компанія-роботодавець може за посиланням, заклавши на новий рік дієві плани.
Вікторія Білякова