Автоматика опалення: як заощаджувати паливо без шкоди клімату в будинку

Автономна система опалення — найкращий спосіб заощадити гроші без втрати комфорту. Йдеться не про конкретний вид палива, а про автономну систему як таку.

Немає різниці, чи ви користуєтеся старим твердопаливним котлом або встановили суперсучасний газовий котел Immergas. Якщо ви не подбали про наявність «розумної» автоматики, здебільшого заощадити на опаленні не вийде. Найпростіше налагодити такий контроль за допомогою датчиків, яких на ринку пропонується безліч.

Кімнатний термостат — ефективно та просто

Для регулювання температури у кожному окремому приміщенні варто встановити кімнатний термостат. Такі прилади бувають електронними та механічними. Останні під час роботи досить гучно клацають, тому для установки в житлових приміщеннях краще вибрати електронний варіант.

Термостат встановлюється на стіну приблизно на 1,5 м від підлоги та контролює температуру в приміщенні. Залежно від заданих параметрів він передає котлу сигнал на увімкнення або вимкнення, не допускаючи сильного перегріву повітря в кімнаті. Господарям не доведеться відчиняти вікна, тому економія на опаленні стає відчутною.

Залежно від системи опалення можна використовувати різні типи термостатів:

  1. Програмований. Такий пристрій легко програмується на тиждень вперед. У будні, коли всі на роботі, він відключить котел до мінімального значення та знову запустить його за годину до приходу господарів. Можна також запрограмувати зниження температури в будинку вночі. Лікарі стверджують, що спати в прохолодному приміщенні корисно для здоров’я, а теплої ковдри та тепла людського тіла достатньо для комфортного сну.
  2. З дистанційним керуванням. Такі контролери часто використовують у заміських будинках, де люди не живуть постійно, а лише приїжджають на вихідні. Протягом тижня автоматика підтримуватиме в будинку мінімальну температуру, щоб не дати системі опалення замерзнути. Перед приїздом господарі за допомогою смартфона зможуть самостійно увімкнути опалення в будинку, щоб отримати комфортну температуру після приїзду.

Контролери з дистанційним керуванням мають функцію захисту. При різкому зниженні температури вони надсилають сигнал, щоб господарі встигли підвищити мінімальну температуру в будинку та не допустили аварії в системі опалення.

Погодозалежна автоматика

Такі датчики встановлюються на зовнішній стіні будинку та відстежують погоду на вулиці. Залежно від температури контролер дає вказівки котлу на зміну максимальної температури теплоносія. Коли на вулиці тепло, котел вмикається рідше та гріє теплоносій менше.

Для правильної роботи такого приладу встановлювати його слід на північній стороні будинку, щоб потрапляння сонячних променів не впливало на показники. Підключати погодозалежну автоматику доведеться за допомогою окремого кабелю. Важливо також враховувати, що не кожен котел має роз’єм для приєднання цього приладу. Електричні та газові котли, оснащені такою функцією, коштують дорожче, але швидко окупаються завдяки економії на нагріванні теплоносія.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа