5 причин організувати приватну СЕС

У 2015-му в Україні було розроблено та затверджено схему підключення до Зеленого тарифу для приватних осіб та об’єктів малої генерації. У ній викладено правила обліку електроенергії, отриманої від сонячних електростанцій потужністю не більше 50 кВт, та розрахунків за неї.

Буквально за кілька років після цього кількість домогосподарств із встановленими СЕС зросла з кількох десятків до чотирьох тисяч. Наші співвітчизники вклали близько 64 мільйонів євро у сонячні станції загальною потужністю близько 63 МВт. Давайте з’ясуємо, чому і наскільки вигідно власникам приватних будинків облаштовувати СЕС.

privatna-ses

Як працює сонячна електростанція?

Побутова стандартна СЕС складається з кількох пристроїв та вузлів. До її складу входять:

  • Сонячні панелі. Ключовий елемент станції. Панелі виготовляються з кремнію. На нижньому його шарі немає електронів, на верхній їх дуже багато. Коли сонячне світло падає на панель, відзначається рух електронів. За рахунок цього створюється постійний електричний струм.
  • Інвертор. Пристрій для отримання змінного струму постійного. Інвертори, як і безпосередньо електростанції, що працюють на сонячній енергії, ділять на гібридні, автономні та мережеві.
  • Контролер. Прилад, що забезпечує плавність подачі електрики, що відповідає за оперативну взаємодію окремих вузлів СЕС. Контролер часто називають серцем системи.

Додатково до станції можуть підключати акумуляторні батареї та спеціальні лічильники. Перші пристрої здатні зберігати електрику і віддавати її споживачам під час, коли система може виробляти енергію. Лічильники ставляться для обліку вироблених та відданих у мережу за Зеленим тарифом кіловат-годин.

Автономні СЕС виробляють та накопичують в акумуляторах певний запас електрики. Воно витрачається за необхідності. Такі станції встановлюють власники приватних будинків, дач, заміських котеджів, куди важко чи недоцільно підводити дроти від централізованої електромережі.

Мережні системи із сонячними батареями монтуються для підключення до Зеленого тарифу. Вони живлять побутових споживачів згенерованою енергією, а її надлишки віддають у мережу (продають державі за підвищеними цінами).

Гібридна станція вигідна тим власникам, які планують віддавати та забирати електрику з мережі, та бажають зробити своє житло незалежним від загальних мереж електропостачання. Якщо сонячні батареї не генерують достатньо енергії, акумулятори розрядилися, нестача електроенергії подається через інвертор від зовнішньої мережі. Остання використовується для підзарядки АКБ.

Замість мережі джерелом струму може бути бензинова або дизель-електростанція. За умови, що модель інвертора дає змогу це зробити. За такої схеми безперебійна подача електрики до будинку для опалення, освітлення, роботи електроприладів забезпечується за будь-яких умов.

Причини встановлення сонячної електростанції

Багато людей вирішують обзавестися власною станцією, піклуючись про природу та гідне життя майбутніх поколінь. СЕС – це чиста екологія, відсутність шкідливих викидів у повітря. Система використовує невичерпну та нешкідливу енергію сонця, працює абсолютно безшумно, не вимагає спалювання палива.

Інших людей приваблює можливість економії на рахунках за спожиту електроенергію. Власна електрика завжди дешевша за покупне. І цього факту не змінює потреби придбання обладнання для СЕС. Воно швидко окупається. Сонячні станції вигідні в обслуговуванні – достатньо двічі на рік очистити поверхню сонячних батарей від пилу та забруднень.

Енергетична незалежність – ще одна причина встановлення альтернативних джерел енергії. Сонячна станція – єдиний порятунок від постійних збоїв в електромережі, регулярних та аварійних відключень електропостачання, перепадів напруги. Потрібно лише грамотно підібрати оптимальну потужність СЕС, щоб у будинку завжди було світло.

Наступна причина – мобільність системи. Фотомодулі можна встановити практично на будь-якій поверхні, головне, щоб на них падало якнайбільше сонячного світла протягом дня. При необхідності систему легко:

  • доповнити новими панелями, доводячи потужність системи до потрібних показників;
  • перемістити батареї на інший будинок, при цьому технічні можливості електростанції залишаються незмінними.

Але найчастіше зараз сонячні станції споруджують з метою заробітку на них. Вартість обладнання для СЕС знижується, держава підтримує фізичних та юридичних осіб, які бажають розвивати альтернативну енергетику. За рахунок цього інвестиції в сонячні станції швидко окупаються, а потім починають приносити стабільний фінансовий дохід.

Дзвоніть у «Генерацію» https://generacia.energy/poslugy/dlja-doma/, наші фахівці проконсультують вас, допоможе підібрати обладнання для монтажу СЕС, дадуть відповідь на всі питання!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа