Як розподілити імперію

24 квітня у Києві у Книгарні «Є» відбулася презентація збірника за матеріалами 11 Бандерівських читань «Ліквідація російської імперії» за участі авторів видання.

Директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк під час презентації зазначив: «У екзистенційній війні з Росією, війні української нації проти російського імперіалізму знати ворога не менш важливо, ніж себе. Знати, на чому ґрунтується його імперіалізм і так само вивчити його слабкі сторони. Знати, як він діяв, щоб розуміти, що він робитиме в майбутньому.

Нині українцям випав історичний шанс знищити російський імперіалізм та дати змогу отримати право на незалежність прихованому світу поневолених Росією націй і регіонів. Цей шанс – це не аксіома, а шанс. Його треба вибороти у важкій борні. Але жодне покоління українців не мало такої сприятливої ситуації, як нинішнє».

Керівник дослідницьких програм НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник розповів про структуру книги. Її чотири розділи аналізують питання загальних проблем імперії (економіки, демографії, політичної крихкості), становища поневолених народів, а також інтереси України і світу в перебудові простору півночі Євразії. Автори дивляться на проблему через два вектори – внутрішніх процесів в самій Московії і сценаріїв реакції для її сусідів. Лише попереднє напрацювання алгоритму дій дозволить швидко реагувати в критичні моменти, що загрожуватимуть цілісності імперії.

Також дослідник підкреслив, що Кремль прагне тоталітарних практик, але не здатен їх до кінця запровадити через поступову втрату контролю за регіонами. Характерний приклад – спротив рашистському «підручнику історії» в кавказьких республіках. Також регіональні лідери вже прямо визнають нездатність центральної влади захистити окремі зони, зокрема повітряний простір.

Керівник економічних програм аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Олександр Чупак наголосив на тому, що книга покликана показати неминучість знищення російської імперії. Вона є інформаційною противагою тим голосам, що переконують нас у безнадійності подальшого опору окупантам.

Як один з авторів економічного блоку книжки, Олександр висловив захоплення тим фактом, що його прогнози починають справджуватися. «Економіка імперії настільки структурно спотворилася в бік воєнної, що цивільне населення опинилося покинутим напризволяще зі своїми проблемами. Майже щодня ми бачимо затоплені вулиці великих російських міст, нестачу продуктів харчування в магазинах, неспроможність місцевої влади надавати найпростіші послуги».

Своїми відгуками про вартісну книгу поділилися учасники заходу.

Величезна подяка за гостинність Книгарні «Є» та всім, хто знайшов час і можливість відвідати захід. А цю книгу, як і попередні збірники матеріалів Бандерівських читань, можна і варто замовляти у Книгарні бандерівців https://ounbooks.com/.

Оксана Топінко

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа