ЦРУ: деякі російські ракети мають до 60% відмов в Україні

5XI22X2DLNJ4POWMUQC3UBLZ2I

Reuters

Сполучені Штати оцінюють, що Росія зазнає 60% відмов щодо деяких ракет з точним наведенням, які вона використовує для нападу на Україну, повідомили Reuters три американські чиновники, які знають інформацію про розвідку.

Розкриття може допомогти пояснити, чому Росія не змогла досягти того, що більшість може вважати основними цілями після її вторгнення місяць тому, наприклад, нейтралізувати українські ВПС, незважаючи на очевидну силу її військових проти значно менших збройних сил України.

Офіційні особи США, які говорили на умовах анонімності через конфіденційність інформації, не надали доказів на підтримку цієї оцінки і не розкрили, що саме спричиняло високі показники відмов російських ракет.

Кремль і міністерство оборони Росії не відповіли на запит про коментар. Такий високий рівень відмов може включати що завгодно, від невдач запуску до того, що ракета не вибухнула при ударі.

Представники оборони США повідомили журналістам цього тижня, що за оцінками Пентагону Росія запустила понад 1100 ракет усіх видів з початку війни. Американські офіційні особи досі не сказали, скільки з них потрапили до своїх цілей, а скільки не змогли.

Посилаючись на розвідку США, три американські офіційні особи заявили, що, за оцінками Сполучених Штатів, рівень невдач Росії змінюється щодня, залежить від типу ракети, що запускається, і іноді може перевищувати 50%. Двоє з них сказали, що він досяг 60%.

Один із чиновників сказав, що розвідка показала, що російські крилаті ракети повітряного базування мали відмову в діапазоні від 20 до 60% залежно від дня.

За даними проекту протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Росія використовує в Україні два типи крилатих ракет повітряного базування – Х-555 і Х-101.

Reuters не зміг визначити, яким буде стандартний рівень відмов для крилатих ракет повітряного базування. Двоє експертів, опитаних Reuters, сказали, що будь-який рівень відмови від 20% буде вважатися високим.

Репортаж Філа Стюарта; Редагування Мері Міллікен та Деніела Уолліса

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа