В радянські часи дуже важливим було вміння читати між рядків газети, зняти з тексту ідеологічне лушпиння і зрозуміти справжні меседжі, сховані під ідеологічними маскувальними сітками. Росія повертається до СССР, і з’являється попит на старе вміння – розуміння різниці між проголошуваними публічно тезами і діями, які реально буде робити влада. Не тому, що так хоче, а тому, що лише так може. Ось про це – в перекладі матеріалу з Газети.ру
Військової допомоги з Москви не буде, ополченцям слід сподіватися на власні сили – такі результати недавнього діалогу військового командування самопроголошених республік з представниками Москви, повідомило «Газеті.Ru» джерело, близьке до керівництва республік. Між тим площа АТО постійно скорочується: українські військові відрізали Луганськ і Горлівку від Донецька і анонсували швидкий штурм міста.
Як стверджується, представники Росії заявили військовому командуванню самопроголошених республік, що Москва не піде на пряме військове втручання. «У командуванні розсерджені і поки тільки позначили факт. Можливо, уточнення будуть пізніше», – сказало «Газеті.Ru» джерело.
Координатор «негуманітарної допомоги» ДНР ополченець Олександр Жучковскій пояснив «Газеті.Ru», що підтримка з Росії продовжує йти, але «це, скоріше, ініціативи приватних осіб. Цього небагато і вплинути на докорінну зміну ситуації не може ».
«До того ж допомога йде через кордон з ЛНР, і незрозуміло, де осідає. До ДНР та Ігоря Стрєлкова практично нічого не доходить. Звідси народжуються думки, що такий популярний лідер всім тільки заважає і всі були б задоволені, якби він геройськи загинув ще в Слов’янську », – говорить співрозмовник« Газети.Ru ».
Але, як стверджує Жучковскій, оборону Донецька, незважаючи на заяви українських військових, ополченці можуть тримати ще «дуже довго» і ситуація зі здачею Слов’янська не повториться.
«Слов’янськ до сих пір би утримували, просто люди продовжували б гинути сотнями. Плани по евакуації є завжди, навіть коли все йде добре. Однак щодо доцільності мені складно сказати: тут безліч взаємозалежних факторів. За логікою Слов’янська можна взагалі залишити всі міста, щоб не гинули люди, але ситуація в Донецьку все ж відрізняється від Слов’янська, – міркує він. – Та й близькість з кордоном РФ дає переваги, хоча ці переваги поки не працюють із зрозумілої причини. Відхід забезпечити можна – зрозуміло, з боєм. Щоб піти зі Слов’янська, довелося пробивати коридор і робити відволікаючі маневри. Сподіваюся, в Донецьку до цього не дійде: зараз ніхто не говорить про здачу міста, ця тема не обговорюється ».
За відомостями «Газети.Ru», в політичному керівництві республік і представництвах в Росії йдуть напружені суперечки про те, чи буде Москва підтримувати ополченців. Офіційна ж позиція держави, як і раніше, зводиться до «доброзичливого нейтралітету».