Дослідження: 71% українців люблять своїх колег

71%

Складні часи об’єднують людей. Ми стаємо більш людяними, відкритими та потребуємо комфортної атмосфери не лише в особистому житті, але й на роботі. Як показало дослідження експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua, більше двох третин українців люблять своїх колег. Симпатія проявляється у допомозі в робочих питаннях, підтримці у складних моментах та просто у компліментах та добрих словах колегам.

Звичайне життя поза офісом з точки зору спілкування з людьми комфортне: ви можете самостійно обирати друзів, завершувати спілкування з тим, хто вас дратує, керувати колом спілкування як завгодно. Інша справа – професійна сфера, адже не ви обираєте колег, часто просто не можете ігнорувати певну людину, тому що вас пов’язують спільні робочі завдання. Саме через те, що на роботі примусовим чином стикаються різні характери та менталітет, й можуть виникати конфлікти, формуватися невдоволеність колегами.

Проте статистика показує зовсім протилежну картину. Дослідження grc.ua довело, що в Україні люди гуртуються навколо спільної «професійної» мети та навіть стають найкращими друзями на все життя. Без жодних сумнівів симпатизують колегам 21% українців. Ще 50% відповіли, що скоріше люблять своїх колег. Отже, переважна більшість людей (71%) ставляться з теплотою до колег. Лише 29% українців відчувають негатив до свого робочого колективу.

71%

Чоловіки на 4% менше задоволені власними колегами, хоча кардинальної різниці у ставленні до колег по роботі у чоловіків та жінок немає.

71%2

Набагато цікавішим є розподіл за віком. Чим старше людина, тим більша її симпатія до колег. Лише кожен третій респондент з першої, наймолодшої категорії відповів позитивно на питання. Також відзначимо чудову ситуацію у найстаршій віковій групі.

71%3.озп

Приводом до теплих почуттів на роботі є загальне позитивне ставлення до колег. Майже половина з тих, хто люблять колег, зазначає, що їм симпатичні всі колеги, або більшість з них (49%). Зближує колег також вирішення робочих питань та спільні проекти. 35% опитаних відповіли, що найбільше симпатизують лише тим, з ким частіше спілкуються по роботі.

71%4

Українці схильні проявляти свої теплі почуття до колег незалежно від свят. У більшості випадків їх симпатія чи любов до колег проявляється у допомозі в робочих питаннях. Також багато респондентів відповіли, що надають нематеріальну підтримку та допомогу колегам у складних моментах (36%), а також намагаються говорити компліменти чи просто добрі слова (30%).

71%5

Фактор статі на відповідях майже не позначається. Є лише один виняток: жінки майже в 2 рази частіше підтримують дружні стосунки поза роботою (21% проти 12% у чоловіків).

Причиною поганого ставлення до колег далеко не завжди є особисті конфлікти. Серед тих, хто не любить колег, 36% взагалі не вважають, що співробітників доречно любити. Ще 22% звинувачують у відсутності приємних стосунків на робочому місці колег, зазначивши, що їх немає за що любити. Ще 9% українців негативно ставиться до колег по роботі у відповідь на їх погане ставлення. 15% респондентів зізналися, що в компаніях, де вони працюють, не прийняті приязні відносини у колективі.

71%6

У гендерному розрізі негативне ставлення до колег розрізняється. Так, чоловіки більш схильні бути закритими та не виявляти власну прихильність до колег. 44% чоловіків з тих, хто не любить своїх колег, зазначає, що не має звички тепло ставитись до представників колективу на роботі. У жінок, які негативно ставляться до колег, майже рівнозначними виявилися такі причини: «не маю звички тепло ставитися до колег» (28%), «їх немає за що любити – у нас неприємний колектив» (27%), інші причини – 25%.

71%7

Дані отримані в результаті опитування, проведеного експертно-аналітичним центром кадрового порталу grc.ua в січні 2022 року. В опитуванні взяли участь 558 респондентів з різних регіонів України.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа