В Австралії померла довголітня членкиня ОУН у віці 99 років

Пам’яті подруги «Марії»

Maria Huzijczuk

Ділимося сумною вісткою, що 21 вересня в Аделаїді, Австралії, після недуги на 99-му році життя, упокоїлася в Бозі довголітня членкиня ОУН (б), громадсько-політична діячка,

Марія Гузійчук – «Марія».

Покійна подруга Марія Гузійчук була карним та активним членом зорганізованого українського суспільства зокрема в рядах Союзу Українок, Спілка Української Молоді, Організації Українських Націоналістів (з під стягу Степана Бандери), та активною парафіянкою УГКЦ – свого часу Св. Андрея в Сіднеї, а відтак Св. Покрови в Аделаїді, де прожила останні роки свого життя, та в ряді інших установ та організацій до яких вложила чимало праці.

Марія Гузійчук народилася 25 вересня 1922 року в с. Дубівці, на Тернопільщині.

З початком війни Марія потрапляє на тяжкі роботи в німецьких господарствах, працюючи там впродовж 4 років. З часом потрапляє до табору, де зустрічає та одружується з чоловіком – Теодором (Федір), а відтак у 1949 емігрують до Австралії, вперше до Вікторії, тоді до Західної Австралії, а згодом поселилися в Сіднеї.

В Сіднеї, а ще до збудування організаційних домівок, неодноразово хата пані Марії та їй покійного мужа д. Теодора-Федора, була центром громадського та політичного українського життя – де сходилися проводи-управи різних організацій та установ для планування дальшої праці… А кухонні українські страви приємно насолоджували гостей – між ними також сл. пам. Ярослава Стецька та інших відвідувачів.

Складаємо подругам і друзям, союзянкам, ближчій та дальшій родині в Україні та поза нею, приятелям та знайомим наші найглибші співчуття з приводу втрати доброї, примірної та щирої жінки…

Українська громада на терені Австралії та поза нею сьогодні втратила ревну та працьовиту діячку.

Нехай чужа австралійська земля буде їй легкою!

Тереновий Провід ОУН (б) в Австралії

Опубліковано Українці в світі.