Українці Австралії борються з проявами руского міра на Australian Open

Srdjan Djokovic

Союз Українських Організацій Австралії звернувся до організаторів Australian Open з вимогою припинити спроби використовувати турнір для пропаганди руского міра.

Союз Українських Організацій Австралії (AFUO) розчарований тим, що Tennis Australia не зробила жодних спроб покарати батька Новака Джоковича, Срджана, якого в середу ввечері було знято на камеру, позуючого з чоловіками в Z-образному стилі з російським прапором і промовою «Хай живе Росія».

Djokovic3

AFUO вимагає від Новака Джоковича вибачень за поведінку членів його оточення.

Стефан Романів, співголова AFUO, сказав сьогодні: «Коментарі Срджана Джоковича про те, що він «не мав наміру бути втягнутим у це» і просто був «на вулиці з уболівальниками Новака, як я робив після всіх матчів мого сина, щоб відсвяткувати його виграш і фотографуватися з ними» є образливими і неадекватними». «Коментарі не звертаються до того, що Срджан навмисно порушив добре відомі правила тенісу Австралії про заборону російського прапора на Australian Open. Він стояв біля прапора з обличчям Путіна. Як він міг не подумати, що «це не гарна ідея»?» додав Романів.

«Схоже, що його сьогоднішня заява була лише спробою заспокоїти тисячі вболівальників, обурених його поведінкою та підтримкою Росії. «Ми також розчаровані тим, що Новак Джокович не взяв на себе відповідальність за своє оточення і не зробив публічної заяви, засуджуючи дії свого батька та висловлюючи підтримку правилам і політиці Tennis Australia», — сказав Романів.

«Як ми сказали в листі, надісланому раніше сьогодні до Tennis Australia, ми закликаємо Australian Open зайняти принципову позицію щодо захисту іміджу, репутації та цілісності тенісу в Австралії. «Вони повинні надати гарантію, що якщо Новак Джокович потрапить у фінал, Срджану Джоковичу буде заборонено відвідувати Арену Рода Лейвера. Дії Срджана Джоковича зганьбили турнір і створили платформу для сприяння жорстокому, незаконному вторгненню, яке призвело до вбивства тисяч невинних мирних жителів, мільйони переселенців і викликало незліченні спустошення та руйнування», — сказав Романів.

«Відкритий чемпіонат Австралії повинен діяти швидко, щоб забезпечити належну дисципліну за такі дії, і щоб такі можливості більше не надавалися. Інакше схоже, що Теніс Австралії визнає, що тенісні турніри можуть використовуватися для пропаганди геноциду та війни», – додав Стефан Романів.

Djokovic2

Опубліковано Українці в світі.