Лондонська епархія УГКЦ отримала єпископа – українця з Канади

kenNovakivskij

В середу, 15 січня 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск погодив призначення Єпархом Лондонської єпархії Пресвятої Родини УГКЦ преосвященного владику Кена Новаківського, перенісши його з Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ в Канаді. Повідомляється також, що Апостольським адміністратором Нью-Вестмінстерської єпархії тепер буде преосвященний владика Давид Мотюк, Єпарх Едмонтонський в Канаді.

Біографічна довідка

Владика Кеннет Новаківський народився 16 травня 1958 р. в Канаді, де закінчив вищі богословські студії, які потім поглибив у Римі, у Папському університеті святого Томи Аквінського. Прийнявши 19 серпня 1989 р. ієрейські свячення в Саскатунській єпархії у Канаді, повернувся до Риму та почав навчатись на факультеті канонічного права Папського Східного Інституту. У 1991 році, супроводжуючи блаженнішого Мирослава-Івана кардинала Любачівського, о. Кен приїхав в Україну, де був віце-канцлером Верховного Архиєпископа, виконував інші важливі адміністративні служіння, став одним із засновників української гілки УГКЦ «Карітас».

Повернувшись 2001 р. на батьківщину, о. Кен Новаківський був ректором української семінарії Святого Духа в Оттаві, а від липня 2006 року – канцлером Саскатунскьої єпархії в Канаді, доки 1 червня 2007 р. не було повідомлено про призначення його Єпархом Нью-Вестмінстерським. Єпископські свячення та інтронізація відбулися 24 липня того ж року. Головним святителем був Високопреосвященний Архієпископ Лаврентій (Гуцуляк), Митрополит Вінніпезький та всієї Канади.

Єпархія в Лондоні

Сім років тому, 18 січня 2013 р., у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI підніс до гідності єпархії тодішній Апостольський Екзархат для українців візантійського обряду, що проживають у Великобританії, надаючи їй титул Єпархія Пресвятої Родини з осідком у Лондоні. Апостольський Екзархат для українців візантійського обряду в Англії та Уельсі було створено в 1957 році, а у 1968 році його юрисдикцію поширено на всю Великобританію.

Першим Єпархом був Преосвященний владика Гліб Лончина, СУ, який в січні 2019 року став Адміністратором вакантного осідку Паризької єпархії святого Володимира, а 1 вересня прийняв зречення з уряду правлячого єпископа Лондонської єпархії Пресвятої Родини УГКЦ та Апостольського Візитатора для українців візантійського обряду в Ірландії. Апостольським Візитатором було призначено митрофорного протоієрея, пароха храму Пресвятої Родини в Лондоні о. Миколу Матвіївського.

За матеріялами vaticannews.va

Опубліковано Українці в світі.