Австралійська оцінка мінських угод

SUOAМіжнародні дипломатичні переговори ведуться для пошуку рішень.
Однак вони не можуть бути на умовах аґресора. Росія є аґресором, тому переговори повинні йти не про те, щоб сподобатися Росії, а про те, щоб зробити правильно для України. Це, звичайно, не повинно стосуватися спроби знайти швидке вирішення складного питання.
Союз Українських Організацій Австралії (СУОА) закликає президента Зеленського бути чітким та прозорим щодо Тристоронньої контактної групи в Мінську, та української згоди дотримуватися “так званої формули Штайнмаєра”.

Наразі є забагато змішаних повідомлень від Президента та тих, що працюють в його адміністрації.
Це викликає непотрібну напругу в громадянському суспільстві. Міжнародні партнери та зацікавлені сторони також занепокоєні і просять ясних відповідей.
Союз Українських Організацій Австралії (найвищий орган для українців в Австралії) приєднується до Світового Конґресу Українців (СКУ) з проханням чіткості та прозорості від уряду України стосовно будь-якої угоди про проведення виборів у районах України, які зараз окуповані Росією.
СУОА ще раз підтверджує, що Україна ніколи не повинна погоджуватися з російськими вимогами щодо українських виборів або з конституційно закріпленим у Конституції стратегічним курсом інтеграції в НАТО та ЄС.

З цією метою Україна повинна дотримуватися чіткої та однозначної позиції, що:

– Жодні вибори не можуть відбуватися в окупованих Росією областях Донецької та Луганської областей, поки всі російські війська, найманці, зброя та матеріали не будуть виведені з української території;
– Україна повертається до повного контролю над українською стороною українсько-російського кордону, і переселенці Донбасу можуть мирно повернутися до своїх домівок; будь-які вибори, що проводяться в Україні, повинні відповідати конституції та законам України;
– Стратегічний курс України на євроатлантичну інтеграцію та НАТО, визначений Конституцією України, не є предметом дискусій з аґресором і незмінний;
– Міжнародні санкції проти Росії повинні бути посилені та розширені, поки Росія окупує суверенну українську територію, включаючи Крим та регіони Донецької та Луганської областей.
– Після повного виведення прихованих і відвертих російських сил та техніки з України міжнародна спільнота, яка ттолерувала російську окупацію України, повинна надати корективну підтримку людям та громадам, травмованим п’ятьма роками впливу пропаганди радянського типу та мови ненависті, що жили під російською окупацією; такі зусилля включатимуть фінансування будівництва мостів, психосоціальне консультування та ресурси для зміцнення місцевих можливостей щодо примирення.

“Червоні лінії в багатьох питаннях, включаючи це, були проведені раніше. СУОА закликає президента Зеленського та його адміністрацію твердо дотримуватися цього. При цьому він знає, що в такому випадку матиме підтримку всієї люблячої України та української діаспори.”
Про це заявив співголова СУОА Стефан Романів
“Разом ми протистояли російському знущанню та тиску в тому, щоб Росія поширила свої крила в Європі.
Міжнародна спільнота визнала, що Україна є головним фактором, який приймає на себе основний тягар війни”.
“Згода на російські умови буде зрадою цінностей та принципів 14 000 солдатів і цивільних людей, які загинули у війні, і 1,4 мільйона людей переселених.” – сказав пан Романів

Опубліковано Українці в світі.