Арґентинська громада сумує з приводу смерті Богдана Качора

kachor2Богдан Качор (14.11.1924 | +22.02.2021)

У США, де він проживав з 1975 року, помер Богдан Качор, який був головою Українського Культурного Товариства Просвіта в Арґентині в 1973 і 1974 рр. Він народився 14 листопада 1924 р. в селі Лешнів Бродівського району на Львівщині.
З дитинства брав участь у боротьбі за незалежність України, вступаючи до лав Організації Українських Націоналістів (ОУН). У 1941 році, коли почалася німецько-радянська війна, організація оголосила Відновлення Української Держави, а керівники цього руху за ігнорування наказу про відкликання декларації були масово ув’язнені. Бути членом руху за незалежність означало репресії для Богдана Качора. Маючи 18 років, він був заарештований гестапо та ув’язнений в нацистських концтаборах (Аушвіц-Маутгаузен-Ебензе), де він залишався затриманим до травня 1945 року, коли усі були звільнені з приходом американських сил.
Емігрував до Арґентини в 1947 році, а 21 грудня того ж року приєднався до УКТ Просвіта. Як активний член інституційної роботи, він був членом управи, зокрема, як скарбник з 1950 по 1961 рік, секретар і заступник секретаря в 1954 і до 1970, а також у Контрольній Комісії і, нарешті, Голова товариства.
Його інтенсивна інституційна робота також знайшла своє відображення в роботі управи оселі “Веселка”, в Українському Інформативному-Видавничому Інституті, в Спілці Української Молоді (СУМ) і особливо в Кредитній спілці “Фортуна”, якою він був член-засновник і голова у різних каденціях.
У 1975 році він емігрував до США, оселившись у Нью-Йорку, він швидко інтегрувався в місцеву громаду, вступивши на посаду голови Світової Ліги Українських Політичних В’язнів.
Управа УКТ Просвіта висловлює глибокий жаль з приводу смерті друга Качора, та посилає свої співчуття дружині Івані, дітям Софії та Іванові та всій родині в США, Україні та Арґентині!
Нехай його пам’ять буде вічною серед нас!

 

Опубліковано Українці в світі.