Перший Голова ОУН

konovalec1919

14 червня 1891 року у Зашкові на Львівщині у вчительській родині народився Євген Коновалець – полковник Армії Української Народної Республіки, командант Української військової організації, очільник Проводу українських націоналістів, відтак перший Голова Організації українських націоналістів.

Із студентських років брав активну участь у громадсько-політичному житті Львова. Згодом, Перша світова війна, московський полон. Брав участь у формуванні Куреня Січових Стрільців, очолював його. У 1918-1919 роках командував Січовими Стрільцями у боях супроти большевицьких та денікінських військ.

Після поразки Української революції 1917-1921 років шукав нові шляхи боротьби за Українську незалежність. Стояв біля витоків УВО, відтак ОУН.

Москва організувала декілька замахів на життя одного з провідних ідеологів українського націоналізму. 23 травня 1938 року у Роттердамі Євген Коновалець загинув від замаскованої вибухівки. Похований на цвинтарі Кросвейк.

Більше про внесок Євгена Коновальця у становлення Української Держави читайте тут: Дорожня карта української незалежності

УІС

Опубліковано Національна пам'ять.