Марки і конверти нашої героїчної історії

stamp-unr2

Олексадр Канівець пройшов шлях від рядового міліціонера до працівника Міністерства внутрішніх справ. Нині звільнився за вислугою років. Батько колекціонера – художник із Черкащини, мати захоплюється вишиванням. Олександр Володимирович змалку займався спортом і збирав марки. Брав участь у різних всеукраїнських і міжнародних філателістичних виставках, відзначений нагородами. В його збірці є різні марки – козацької і спортивної тематики, з історії пошти і залізниці на теренах України. Значна частина збірки присвячена українській культурі та боротьбі за незалежність України. Важливе місце в діяльності колекціонера Канівця займає проведення поштових естафет. Перший такий захід під назвою «Україна – День Незалежності» він провів у 2008 році. Тоді було випущено державні художні марки, присвячені 24 областям, Автономній республіці Крим, містам Києву і Севастополю. Їх показано на буклеті, як символ територіальної цілісності України. Канівець відвідав усі області України, де погасив марки на місцевих поштамтах. Так була створена експозиція. Підсумком цієї подорожі стало підняття прапора України на Говерлі – найвищій гірській вершині в Україні. Наступною була естафета «70 років Карпатській Україні», присвячена історії Закарпатського краю. Далі – «225 років місту Сімферополю» тощо.

Олександр Канівець підготував пересувну філателістичну виставку «Останнім шляхом Кобзаря», з якою відвідав понад сімдесят населених пунктів від Петербурга до Канева, що цілком відповідає маршруту, яким везли тіло Тараса Шевченка на перепоховання. Поштовий похід-реквієм тривав з 8 до 22 травня 2011 року, до 150-річчя перепоховання Кобзаря. В кожному населеному пункті Олександр Канівець робив погашення на спеціально підготовлених конвертах з сумлінно дібраними тематичними зображеннями та марками. Була ще низка поштових естафет – «150 років Українській залізниці», «Євро-2012» (така філателістична виставка експонується в Музеї спорту на НСК «Олімпійський»), «Черкащина – серце України», «Волинь у боротьбі» (експозиція присвячена визвольній боротьбі за незалежність України у Волинському краю, історії Антонівецької, Колківської і Олевської республік).

У 2015 році, протягом 63 днів, було проведено через усі області України, зокрема в зоні АТО (Сєверодонецьк і Слов’янськ) та окупованому Криму, Всеукраїнську поштову естафету «Україна – козацька держава». Щоденно відправлялася поштова кореспонденція, також здійснювалося відвідування музеїв і покладання квітів до пам’ятників козацької слави. Зібрані в ході цієї естафети матеріали склали експозицію «Україна – козацька держава».

stamp-unr

Колекціонер прекрасно розуміє значення історичних знань для розвитку суспільства. Він говорить: «За свою історію ми самі маємо боротися, ніхто нам не подарує нову національну свідомість. Поки ми самі не зрозуміємо, наскільки наша історія пов’язана із сучасністю та має безліч аналогій, ми по-справжньому не зможемо її сприйняти. Наприклад, для мене очевидно, що перші добровольчі батальйони, які стали на захист України під час окупації Донбасу – це історична аналогія з Українською Повстанською Армією, яка, не маючи великого ресурсу, обрала шлях боротьби за незалежність не завдяки, а всупереч. Не було би цих батальйонів і волонтерських рухів, хто знає, чи не їздили би у столиці російські танки».

Також Олександр Канівець провів поштову естафету «70 років УПА». В ході цього заходу було зібрано марки і конверти із зображеннями, присвяченими героїчній боротьбі ОУН і УПА.

Нинішнього року ми відзначаємо 100-річчя Української революції і 75 років Української Повстанської Армії. 14 жовтня – день УПА. Олександр Володимирович мандрує містами України з двома розділами своєї збірки – «Перші марки Української держави 1918-1923 років» і «75 років УПА». Ця експозиція була представлена в Ірпені, Фастові і Білій Церкві на Київщині.

Тепер Олександр Канівець працює над проектами «Холодноярська республіка» та «Історія Гуцульщини».

Анатолій Зборовський

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа