Історія батальйону “Гарпун”

harpun

Три роки тому, 15 вересня 2014 року, для захисту незалежності та територіальної цілісності України під час російсько-української війни, створено батальйон Батальйон “Гарпун”. Добровольцями стали учасники Революції Гідності, зокрема активісти Самооборона Майдану та Вільні Люди, організацій Пласт – український скаутинг, Молодіжний Націоналістичний Конгрес – МНК, C14 (C14 news).

У листопаді 2014-го — серпні 2015-го співробітники підрозділу успішно виконували поставлені задачі з протидії сепаратизму та роботі диверсійно-розвідувальних груп противника на території Донецької та Луганської областей у зоні проведення АТО: Краматорськ, Світлодарськ, Часів Яр, населених пунктах Станично-Луганського району.

У липні 2015 року Керівник Проводу “Вільних Людей” Андрій Левус, що брав участь у створенні батальйону, заявив, що “Гарпун” ніколи не інформує громадскість про свою діяльність. Батальйон створено як добровольче партизанське формування, що взаємодіє з СБУ.

“Я провів багато гарячих днів на фронті з цими хлопцями, ми визволяли заручників, зачищали Донбас від диверсантів, розвивали партизанський рух. Сьогодні батальйон входить до МВС і діє в рамках Сил спеціальних операцій в зоні АТО. Ви часто читаєте новини про дії “Гарпуна”, про партизанів, про “розбірки” серед сепаратистів, про захоплених диверсантів і спецтехніку, але ви ніколи не прочитаєте ФБ-реклами з цього приводу”.

7 серпня 2015 року батальйон “Гарпун” розформовано.

Опубліковано Національна пам'ять.