Злочини Москви супроти спорту

Спортивний світ дедалі активніше відвертається від Росії.

Міжнародний союз ковзанярів прийняв рішення перенести фінальні перегони кубка світу 2017 року з ковзанярського спорту із російського Челябінська. Зовсім скоро ISU оголосить нову країну та місто, де відбуватимуться змагання.

До такого чину найвищих очільників союзу ковзанярів спонукали дані оприлюдненої другої частини міжнародного звіту про викриту в російському спорті державну програму застосування допінгу. Також до уваги взяли заяву Міжнародного Олімпійського комітету із рекомендаціями міжнародним федераціям із олімпійських зимових видів спорту призупинити підготовку до змагань на території Росії й шукати альтернативні місця їхнього проведення.

Рада ISU не приховує, що на початку нового року розгляне можливість перенести з Росії й інші міжнародні ковзанярські змагання, які мали відбуватися там у 2017-2018 роках.

Напевне, відчуваючи неладне і випереджаючи ганебне для себе рішення, минулого тижня Союз біатлоністів Росії відмовився від почесного права на проведення юнацького та молодіжного чемпіонатів світу з біатлону 2017 року, які мало приймати місто Острів. Так само москалі відмовилися бути господарями 8-го етапу чемпіонату світу з біатлону, який планували провести у Тюмені.

Міжнародний союз біатлоністів трохи згодом визначиться із новим місцем проведення цих змагань, які відбуватимуться навесні.

Щодо етапу Кубка світу, то було відомо, що збірні Чехії, Норвегії та Великобританії мали намір бойкотувати його проведення в Росії. Глава Федерації біатлону Чехії Іржі Хамза заявляв, що його команда у повному складі відмовляється їхати в Тюмень, висловлюючи у такий спосіб свій протест проти допінгових злочинів росіян. Понад 30 біатлоністів вживали заборонені препарати. Дані про це були передані Міжнародному союзу біатлоністів. Одноголосне рішення не їхати до Росії прийняла рада Союзу біатлоністів Великобританії. А норвезькі стріляючі лижники вимагають від IBU позбавити Росію всіх запланованих заходів.

Міжнародне розслідування триває. Вже відомо, що в Росії впродовж декількох років на державному рівні широко застосовувалася програма вживання спортсменами допінгу, приховування цього шляхом підміни проб. При цьому тісно співпрацювали російські спецслужби і лабораторії. Міжнародний Олімпійський комітет продовжив санкції проти Росії.

Таким чином Міжнародний союз ковзанярів та Міжнародний союз біатлоністів підтримали чин Міжнародної федерації бобслею та скелетону, яка раніше ухвалила рішення позбавити Московію права бути господарем світової першості 2017 року. Нема сумнівів, що найближчим часом від кремлівських послуг відмовляться інші міжнародні союзи чи асоціації. Інші, проте не всі.

У ролі паршивої вівці Міжнародна федерація футболу, яка наразі не розглядає можливість позбавлення Росії права на проведення фінальної частини чемпіонату світу 2018 року. Новий очільник ФІФА Джанні Інфантіно, якого вже небезпідставно підозрівають у лояльності до москалів, заявив, що у Росії та Катарі, в якому має відбутися світова першість 2022 року, живуть люди, які люблять футбол. Все це так. Але в інших країнах також люди люблять футбол. І представники футбольних федерацій цих країн у законний спосіб прагнули здобути право на проведення фіналу. Не давали мільйонних хабарів, як це робили Росія та Катар. Цього лисого швейцарця зрозуміти можна. Йому треба відпрацьовувати гроші. Після позбавлення права Путін та його зграя будуть поминатися про гроші. Що тоді? Хто поверне? Саме тому Інфантіно перебрав роль клоуна і просторікує, якщо існують проблеми, то ФІФА має розібратися з цим, пройти через це. З чим розбиратися?! Вже відомі висновки WADA про допінгові злочини під покриттям держави і спецслужб РФ! Кому потрібні запевнення Інфантіно, «якщо щось піде не так, то це буде наша відповідальність, наша провина»? Схоже, він злочинно не бере до уваги висновки комісії Всесвітнього антидопінгового агентства.

Після всіх цих заяв зрозуміло, що дисциплінарна справа, яку ФІФА відкрила щодо російського віце-прем’єра і президента їхнього футбольного союзу Віталія Мутка, ніщо інше як фікція. Вже зараз можна прогнозувати чим закінчиться справа. Втім, для продажної ФІФА не все так просто. Тиск світової спільноти, не лише спортивної, неминучий.

Тим часом москалі готуються прийняти Мундіаль 2018 року. Вболівальники кепкують із Санкт-Петербурга. На стадіоні «Зеніт» одне із крісел для вболівальників розмістили впритул до стіни, у такий спосіб, що глядачеві нікуди подіти ноги або ж він має бути без ніг. Арену на Крестовському острові розпочали зводити 2007 року. Вартість робіт становила 6,7 мільярда рублів. Відкрити арену планували 2009 року. Потім будівництво призупиняли, неодноразово переглядали терміни введення в експлуатацію. Вартість робіт зросла до 43 мільярдів рублів. Що не дивно. Чого вартує лише справа із зникненням відеотабло вартістю 145 мільйонів рублів?! Або пожежа, яку спричинили будівельники під час зварювальних робіт. У такий спосіб легко приховати вкрадене. Наступного року ювілей зведення арени. Цікаво, якщо все ж першість відбуватиметься в Росії, арени будуть готові до цього?

Так само цікаво, чи виступатиме на полях Росії збірна України, якщо успішно подолає відбірне горнило? Пригадується, один із ветеранів команди Руслан Ротань готовий до цього. Очевидно, його рішення не поділяє колишній одноклубник по «Дніпру» Роман Зозуля. З-поміж усіх гравців, які у той чи інший спосіб допомагають кувати перемогу над московсько-терористичними бандами, Роман особливо виокремлюється. Створив благодійний фонд «Народна армія», який допомагає українським військовим та їхнім сім»ям, відремонтував військовий шпиталь у Дніпрі, неодноразово організовував відправлення матеріальної допомоги в зону бойових дій. Романа Зозуля нагороджено відзнаками «За заслуги перед Збройними Силами України», «За оборону України», «Захисника Дніпропетровська від сепаратизму».

Нині Роман захищає кольори іспанського «Бетіса» і далі допомагає українським героям. Придбав і передав комплекс безпілотних літальних апаратів «Лелека». «Тепер в армії буде на одну пташку більше. А це означає, що і більших точних розвідданих, більше уражених цілей і збережених життів наших бійців»,– заявив нападник національної команди України.

Привертає увагу чин фанатів донецького «Шахтаря». У соцмережі вони виставили на аукціон футболку свого кумира оборонця Олександра Кучера, яку він кинув у фанатський сектор відразу після поєдинку з київським «Динамо». Виручені кошти ультрас «гірників» передадуть бійцям, які відстоюють українські терени на сході нашої держави.

15420928_1864200580480706_1402887099281067103_n

Щодо протистояння «Динамо» – «Шахтар», то перед його початком відбулася ще одна знакова подія. У рамках акції «За руку з кумиром» з-поміж дітей, які виводили гравців команд на футбольне поле, був син політичного в»язня Москви Миколи Карп»юка. Одинадцятирічний Тарас мріє стати воротарем. Саме тому він виходив на поле із «брамкарем» киян Артуром Рудьком. Це була його мрія, яка здійснилася. Віримо, що невдовзі здійсниться ще більша мрія юного футболіста і його батько, відомий громадський і політичний діяч, повернеться додому. В Україну!

Григорій Жибак

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа