Як карають корупціонерів на Тернопільщині: проміжні результати

Після завершення Революції Гідності Україна взяла курс на “тотальну, безкомпромісну боротьбу з корупцією”. Влада, опозиція, очільники правоохоронних відомств, громадські активісти, журналісти, блогери зробили “боротьбу з корупцією” топ-темою в житті країни. Західні партнери надають фінансову допомогу лише у відповідь на проведення антикорупційних реформ. Створено нові правоохоронні органи з боротьбі з корупцією.

Вільні Люди по мірі своїх сил долучилась до антикорупційного процесу. Зокрема, шляхом моніторингу найгучніших кримінальних проваджень, пов’язаних із корупцією та хабарництвом, вчиненими владними особами в Тернопільській області.
Для того, щоб оцінити результати боротьби з корупцією на Тернопільщині, Вільні Люди Тернопіль – Самооборона Майдану проаналізували вісім кримінальних проваджень, які набули значного суспільного резонансу.

Отже, на цей час із восьми резонансних корупційних справ в Тернопільській області, повністю завершено лише три. Два провадження навіть не «дійшли» до судового розгляду. Два провадження перебувають на апеляційному розгляді, одне – на новому судовому.
Щодо призначених покарань: лише у двох випадках суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі, до того ж це покарання було нівельовано положенням про звільнення від відбування покарання з випробуванням, іншими словами – у в’язницю за хабар ніхто не сів. У двох випадках суд призначав покарання у вигляді штрафу у розмірі, який значно нижче розміру отриманих злочинцями хабарів.

Єдиним реальним результатом порушених кримінальних проваджень було те, що визнані винними особи позбувались відповідних посад на державній службі.

“Таким чином, можна зробити висновок, що антикорупційна діяльність на Тернопільщині загалом є НЕЕФЕКТИВНОЮ. Подолання корупції неможливе без зміни кримінального та кримінально-процесуального закону в бік посилення покарання за вчинення корупційних злочинів та підвищення оперативності, як досудового, так і судового розгляду, пов’язаних з корупцією кримінальних проваджень. Корумпованість правоохоронної та судової системи залишається ще одним фактором, який гальмує антикорупційний процес”, – говорить Іван Ковалик, координатор “Вільних Людей” у Тернополі.

37313537_1808536935866894_103717236790788096_n

37305917_1808536925866895_3686502208343375872_n

“Вільні Люди” не будуть стояти осторонь, в вживатимуть оперативних і адекватних ситуації заходів.

Опубліковано Громадське життя.