Спортивний міністр регіонів

vadim

Український спорт також лихоманить від діянь «зеленої» влади.

Відправлений минулого тижня у відставку уряд Гончарука був найуспішнішим за майже тридцять років незалежної України! Про це заявив президент Зеленський! Залишається тільки гадати, з якого дива треба було гнати таких неперевершених професіоналів у відставку?! Видко, на Україну та нас з вами очікують ще більш знамениті й вражаючі «успіхи» й «досягнення».

З-поміж когорти репрезентантів злочинної влади часів Януковича, які обійняли міністерські посади у новоспеченому уряді, виокремлюється щойно призначений міністр спорту Вадим Гутцайт. Якщо когось зацікавило прізвище, то, аби розвіяти сумніви й утвердити на думці, додам, що по батькові він Маркович. Киянин. Шабліст. Фехтувальник. Олімпійський чемпіон. Проте, у складі так званої Об’єднаної команди, до якої увійшли спортсмени дванадцяти колишніх республік совєцької імперії. Був то 1992 рік. Естонія, Латвія та Литва тоді виступали вже під своїми національними стягами, українці ж, на свою ганьбу, не спромоглися на вчинок прибалтів. Також Вадим Гутцайт був наставником української команди шаблісток, які здобули Олімпійські медалі в Пекіні 2008 року.

Не менш вражаючими є досягнення міністра Гутцайта після завершення спортивної кар’єри. Впродовж п’ятого, шостого та сьомого скликань Верховної Ради України він працював помічником депутата від Партії регіонів Ельбруса Тедеєва. Прикметно, що разом із ним помічником Тедеєва, який голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року, був тоді й нинішній голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

І в бабці перепитувати не треба, що Єрмак – один із головних «сусаніних», які нині намагаються розвернути Україну від Європи в бік Московії. Він знається з багатьма впливовими у Кремлі політиками. Має спільний із москалями бізнес.

Аналогічно, й нинішній український міністр. Вадим Гутцайт є одним із трьох власників компанії «Альтаїр» у російському місті Лобня (Московська область), яка спеціалізується на послугах шиномонтажу, СТО та автомийок. Його компаньйонами є давні друзі-фехтувальники Станіслав Поздняков та Ільгар Мамиєдов. Обидва мають звання полковника та підполковника армії Російської федерації! Саме так! Очевидно, чергові військові звання для них – вирішена справа, бо у колі їхнього спілкування відтепер важливий «язик» – міністр України, яку москалі прагнуть втопити в крові.

Звісно, що годі шукати в декларації Гутцайта відомостей про його москвинський бізнес. Оприлюднено дві земельні ділянки в Києві, площею понад 600 квадратних метрів кожна. Квартира, садовий будинок, гараж. Автомобіль «Тойота» із вказаною вартістю 400 тисяч гривень. Але пересувається міністр на «Мерседесі» за майже півтора мільйони гривень. Такої ж ціни й «Лексус», яким послуговується його дружина.

Вадим Гутцайт фігурує у багатьох антижурналістських розслідуваннях. Зокрема, йому закидають фальсифікацію та плагіат під час конкурсу на посаду директора Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, де Гутцайт працював упродовж двох років до нинішнього призначення.

Набирає обертів справа про можливе розкрадання державних коштів при закупівлі човнів для столичних спортсменів. За даними слідства, посадовці Київської міської держадміністрації у змові з підлеглим їм керівником дитячо-юнацької спортивної школи «Регата», ймовірно, вкрали 2,25 мільйона гривень. А ще, розслідують ймовірну підробку документів, через що в 2016-2019 роках, перераховували бюджетні кошти за непоставлений товар. Справу, порушено вереснем 2019 року, веде головне управління Національної поліції у Києві. У її матеріалах неодноразово згадується прізвище Гутцайт.

Втім, і Гутцайт, якого, ніби щуку кинули в річку, не сидітиме, склавши руки. Відтепер у нього неабиякий дах й імунітет. З огляду на посаду та завдяки їй не тільки можна успішно «поховати» справу щодо злодіянь, а й розгорнути інші, вже на державному рівні.

Манкуртів, зрадників, сепаратистів та інших бовдурів в українському спорті вистачає. Середовище зеленого багна вельми сприяє їхній появі. Боєць змішаних єдиноборств Олексій Олійник одразу взяв москвинське громадянство, щойно анексували Крим і вторглися на Донбас. Цей харків’янин просторікує, що в нашій країні взагалі нема справжніх українців. Мовляв, упродовж багатьох років була під гнітом інших держав. Через це змішувалася кров й українці зникли. Себе ж вважає унікальним винятком, який послуговується «справжньою мовою Тараса Шевченка». Очевидний факт, цей спортсмен під час кар’єри зазнавав ударів у голову. І було їх чимало!

Інший «овоч», одеський гросмейстер Станіслав Богданович, у шаховому інтернет-поєдинку Україна – Росія, репрезентував Московію. Та ще й закликав брати з нього приклад! Він переконаний, що своїм чином «вніс скромний внесок у мир між нашими країнами». Ось такої! Дивує не сам факт появи чергового довбня чи зрадника, а можливість шахового поєдинку з кацапами. Напевне, все це було черговою спланованою акцією, в якій першу скрипку віддали одеському перевертню. Звісно, у своєму двобою він узяв гору над українським шахістом. Хто б сумнівався…

Далі – найцікавіше. Цього 27-річного Станіслава Богдановича, який свого часу ставав чемпіоном України з швидких шахів, знайшли мертвим у московській квартирі. Разом із ним, так само неживою, виявили 18-річну шахістку Олександру Вернигору. Першою трагедію побачила мати дівчини, яка приїхала провідати доньку. Згідно попередньої версії, шахісти загинули, надихавшись «звеселяючого газу». Але згодом на їхніх тілах побачили сліди уколів. Самих шприців у помешканні не знайшли. Був лише балон із закисом азоту. Прикра смерть, яка, втім, у дечому пояснює антиукраїнський чин шахіста.

Не так давно головним тренером львівських «Карпат» працював хорват Ігор Йовичевич. Він уразив усіх винятковим спілкуванням українською мовою, яку вивчив за лічені місяці! Автору цих рядків, після поєдинку київського «Арсеналу» та «Карпат», фахівець сказав, що шанує Львів і Україну.

Тепер довелося прочитати інтерв’ю журналіста Романа Бебеха, який спілкувався з нинішнім тренером молодіжної команди загребського «Динамо» Ігорем Йовичевичем. Він підтримує контакти з друзями із міста Лева та інших куточків нашої країни й наголосив, що забути Україну не може.

Григорій Жибак

Опубліковано Громадське життя.