Школярі-полтавці схилилися перед пам’яттю Героїв Крут

1Ми пам'ятаємо!

Подвиг юних Героїв, котрі полягли за рідну землю в бою проти більшовицької навали 29 січня 1918-го, вшанували в Полтавській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 22.

2 Учні про юних Героїв

Щороку разом із учнями й студентами ми вклоняємося жертовності Оборонців Незалежності України, котрі поклали життя за Батьківщину в боротьбі з ординцями Муравйова. Історії молодої Української Держави, освяченій звитягою її кращих синів, присвятили зібрання старшокласники та їхні наставники. «Волі народної дзвін.

3 Забута історія

Бій під Крутами» – такий патріотичний діалог відбувся в шкільній аудиторіі. Відданість Захисників УНР в боротьбі з тридцятитисячною більшовицькою армією, самопожертва крутянців – наголоси учителя історії Надії Тригубенко.

4 Слово вчителя

Учні 10 та 11-х класів крокували шляхом Волі й Свободи: утворення Української Народної Республіки, проголошення IV Універсалу, заклики Центральної Ради боронити свою долю від усіх її ворогів, відважна боротьба Героїв Крутянського бою. Їхня слава, народжена в січні 1918-го, це – святий оберіг нашої Єдності, Незалежності, Соборності!

Валентина Шемчук,

заслужений працівник культури України,

голова обласного відділення Міжнародної

організації «Жіноча громада»

Опубліковано Громадське життя.