Розвалити тюрму народів

294411909_2300881776725584_1014984172622718509_n

Активісти з Татарстану, Мордовії та Бурятії на цьогорічному Тижні поневолених народів, що проходить у США від 1959 року, відправили Джо Байдену відкритого листа. У ньому йдеться про те, щоб допомогти трьом російським республікам вийти зі складу Росії. У листі наголошується, що через бідність чоловіки з Бурятії змушені йти на війну проти України, де вони є по-суті гарматним м’ясом.

«Війна – це все, що Москва здатна запропонувати хлопцям із бурятських сіл. Гинути як гарматне м’ясо на черговій загарбницькій війні росіян. Я не бажаю такого майбутнього для Бурятії та свого народу», – заявила Раджана Дугар-ДеПонте.

Також у листі вказано, що народи Росії стали заручниками кривавого російського режиму. Їм загрожує або смерть на війні, або в’язниця.

Ліга вільних націй (ЛВН), яка об’єднала представників поневолених Кремлем народів, заявляє, що добиватиметься незалежності від Московщини. Для того, щоби привернути увагу до себе, вони організовують акції у великих містах США.

«Сьогодні ми в тому ж становищі, що й Україна, Естонія, Литва чи Латвія 40 років тому. Ми добиватимемося деколонізації», – зазначив активіст із Татарстану Іршат Хабі.

УІС

Опубліковано Громадське життя.