Річна національна програма під егідою Комісії «Україна-НАТО» на 2022 рік: пропозиції громадськості і експертів”

Нато лого

Рада громадського нагляду за виконанням Річної національної програми під егідою комісії “Україна-НАТО” вносить свої пропозиції відповідно до календарного плану формування чергової РНП на 2022 рік та вважає пріоритетом сприяння реальному прогресу на шляху євроатлантичної інтеграції України, особливо в світлі суттєвих загроз безпеці, які посилилися з боку Росії. Не заперечуючи в цілому зміст та принципи формування РНП, Рада вважає вкрай необхідним скоригувати Положення про Річні національні програми під егідою комісії “Україна-НАТО” в бік збільшення транспарентності на всіх етапах, від розробки до звіту про виконання. Також ми вважаємо за доцільне зафіксувати в Положенні про РНП залучення громадськості до розроблення та моніторингу виконання РНП і чіткі часові рамки для всіх  залучених до процесу сторін.
Враховуючи це, під час попереднього планового експертного обговорення на тему «Чи ефективно Україна використовує інструмент РНП на шляху до НАТО?», яке відбулося 15 грудня 2021 року, було визначено, що принцип формування РНП шляхом міжвідомчого погодження самими відповідальними органами, які підлягають реформуванню – є неефективним. І формуючи пропозиції до РНП, міністерства переважно закладають свою поточну діяльність. РНП і її план заходів є надмірно перевантаженими деталями.
Була узгоджена позиція, що ці пропозиції мають бути меншими за обсягом та містити описи конкретних реформ, які відповідають принципу SMART (конкретність, вимірюваність, наявність виконавця, реалістичність, обмеженість в часі). Керуючись цими принципами і враховуючи підсумки опрацювання опитування, яке було оголошено серед експертів і громадськості опитування щодо формування РНП, було сформовано попередні пропозиції, які і стануть предметом публічного обговорення 12 січня 2022 року. Ми вважаємо, що синергія зусиль громадськості та експертного середовища дозволить подати на підпис Президенту України документ, який буде максимально ефективним в нинішніх складних умовах.

У середу, 12 січня 2022 року, з 16:00 до 17:30 експерти Ради громадського нагляду за виконанням Річної національної програми під егідою комісії “Україна-НАТО” обговорять та узагальнять пропозиції змін до Річної національної програми на 2022 рік. Ці пропозиції стануть підсумком консультацій та експертних обговорень, з врахуванням позиції широких кіл громадськості, які були залучені до публічного обговорення.

Презентувати пропозиції будуть, зокрема, наступні експерти:

Михайло Жернаков, фундація DeJure;

Олена Галушка, Центр протидії корупції;

Агія Загребельська, Ліга Антитрасту;

Михайло Басараб, Інститут актуальних досліджень;

Михайло Гончар, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ».
Презентація відбудеться онлайн.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа