Полтавська «Жіноча громада» разом із земляками склали шану Великому Кобзареві в Нью-Йорку

6 Український Нью-Йорк

Серед закордонних НТШ найобсяжнішою визнана діяльність Наукового товариства імені Шевченка в Америці з центром у Нью-Йорку.

2 СУА

Данину пам’яті Національному Провидцеві в Науковому товаристві імені Тараса Шевченка в США віддали заслужений працівник культури України, голова Полтавського обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук та очільниця Нью-Йоркської Округи Союзу Українок Америки Лідія Слиж.

7 Л. Слиж

Головний офіс цієї української академічної установи на Мангеттені освячений скульптурним образом Великого Кобзаря. Тут у власному чотириповерховому будинку – й архіви, бібліотека, конференційна та зала для зустрічей.

1  НТШ-А

Нас гостинно зустрів першим фахівець книгозбірні Марко Слиж. Надзвичайно приємно було познайомитися з директором Адміністрації Наукового товариства Тараса Шевченка в США, кандидатом економічних наук, співзасновником Центру Демографічних та Соціо-економічних досліджень українців у США Василем Лопухом. Він та автор двадцяти книжок віршів і прози Василь Махно, із котрим відбувся жвавий діалог про Україну й українське життя в Америці, – члени Управи НТШ в Нью-Йорку.

3 Том Записок

Письменник і перекладач розповів про свій новий роман «Вічний календар» – історію родин Західного Поділля від ХVII століття до нашого часу та подарував Полтавському обласному відділенню Міжнародної організації «Жіноча громада» том «Записок НТШ-А». Валентина Шемчук передала видання про Полтаву, де 1845 року побував Тарас Шевченко. Книга надрукована нашими містами-партнерами в Німеччині.

4 С.Левицький

Із Наукового товариства імені Тараса Шевченка, що поруч із Нью-Йоркським університетом, дорога наших земляків часто пролягає до Українського Інституту Америки. До цієї історичної штаб-квартири ми завітали навпроти музею Метрополітен, на розі 79-ї вулиці та 5-ї авеню. Український Інститут Америки було засновано 1948 року винахідником і бізнесменом Володимиром Джусом із галицького села Чернихівці. Від 1955 року УІА належить придбаний нашим співвітчизником у Нью-Йорку палац Августа та Анни ван Горн Стайвезент. Український Інститут Америки невтомно розбудовує співпрацю з культурними американськими закладами, плекає національну пам’ять. Приміщення як мистецька споруда перебуває під охороною держави.

5 Подарунок

Майже століття непохитно служить справі збереження українства, розвою української освіти, допомоги рідній землі Союз Українок Америки. За запрошення до його ошатної оселі та за глибоку повагу плідної діяльності членкинь-сучасниць слова нашої великої вдячності пані Лідії Слиж. Її чоловік художник Святослав Левицький подарував Полтавському обласному відділенню Міжнародної організації «Жіноча громада» краєвид «Яремча» як пошанівок рідному краєві. СУА розмішується в одному з найкращих у Нью-Йорку Українському кварталі, в будівлі Українського Конгресового Комітету Америки, котрий із 1940 року представляє інтереси українців США.

Обриси Українського Нью-Йорка – Наукове товариство імені Тараса Шевченка неподалік площі Астор, Український Конгресовий Комітет Америки й Союз Українок Америки на 2-й авеню, Український Інститут Америки, споруда якого національна історична пам’ятка США, та інші Українські організації – це вир щоденного наукового, культурного, мистецького життя наших земляків на славу України, її Незалежності, Соборності й Свободи.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа