Плекаємо єдність, боронимо Україну від агресора!

ua-unix_html_3522771b21 та 22 січня українці по всьому світові проводили заходи на підтримку єдності України та акції проти російської агресії. Акції носили назву «Україна єдина» та «Стоп Путін! Стоп війна!».

Так, акція «Стоп Путін! Стоп війна!» прокотилася земною кулею вже втретє. В заході взяли участь понад 70 міст з чотирьох десятків країн.

Вимоги світового українства залишаються незмінними: звільнення всіх громадян України, фактично взятих в заручники Кремлем та його маріонетками з так званих «днр-лнр», звільнення всіх українських територій від російських військ, повернення Криму, запровадження цілодобової спостережної місії ОБСЄ, в тому числі вздовж неконтрольованої Україною лінії кордону з РФ.

Україна

В Україні акції відбулися практично в кожному обласному центрі, зокрема й в містах, що знаходяться недалеко від зони бойових дій, в тому числі в Маріуполі.

В Києві акцію традиційно проводила «Сила Людей» та Всесвітній рух патріотів України за підтримки ГО «ДІЯ» та «Батьківщини молодої».

ua-unix_html_fee90979Учасники акції вшанували пам’ять захисників Донецького аеропорту, перших жертв з числа Небесної Сотні, зокрема – Сергія Нігояна. «На жаль, останнім часом Україна – не перша на порядку денному світової спільноти. Економічна криза, біженці, Сирія, вибори в ряді країн Заходу зараз чомусь є більш пріоритетними для демократичного світу. Але ми нашою акцією не дамо замовчати тему України, ми постійно будемо нагадувати світу, що в Україні війна, яку розв’язав путінський режим в РФ!», – наголошує координатор всесвітньої акції «Стоп Путін!» Ірена Фон Бург.

«Ми будемо продовжувати наші демонстрації в тій чи іншій формі, поки останній українець – полонений Кремля не повернеться на Батьківщину, поки останній російський солдат не забере свій чобіт з нашої землі!», – підкреслює голова «Сили Людей» Києва Василь Болгарін.

«В Росії хоч і у невеликій кількості, але люди також провели акцію «Стоп Путін!». Це означає, що навіть в авторитарній країні із зазомбованим і заляканим населенням, є люди, які не бояться сказати «Путін, стоп!», «Крим – це Україна»!, – зазначила під час акції російська опозиціонерка Ольга Курносова.

«Наша задача – підтримувати Україну, адже вона воює в тому числі й за нас, за вільний світ, за країни Європи. Росія зараз – головна загроза всьому цивілізованому світу!», – зазначив французький експерт Олів’є Ведрін, який також був присутнім на акції.

«Акція «Стоп Путін!» – це нова форма нашого Майдану. Відтепер український Майдан став всесвітнім!», – додала громадська активістка Ірина Андрійчук.

ua-unix_html_aad1e45d

А 22 числа в Києві пройшли декілька заходів до Дня Соборності, зокрема й традиційний «Ланцюг єдності», в якому кияни і гості міста утворили живий ланцюг на мосту Патона, таким чином символічно з’єднали два береги Дніпра.

Також в цей день у Києві відбувся національний круглий стіл «Єдність заради перемоги», організований ГО «Вільні Люди». Задача круглого столу – підготовка звернення до партійних сил та громадськості з закликом до припинення розбрату та об’єднання зусиль з метою поборення окупанта, озвучення пріоритетних напрямків роботи української влади як то деокупація країни, деолігархізація економіки, захист інформаційного простору, української мови, підтримка європейського та євроатлантичного курсу країни.

Австралія

Однією з найчисельніших на підтримку України стала акція в Австралії. В Мельбурні та Сіднеї представники української громади Австралії та небайдужі австралійці в кількості близько тисячі осіб (!) вимагали від московського карлика забиратись геть з України, співали пісень, роздавали флаєри, скандували гасла «Слава Україні! Героям слава!», «Україна – єдина!».

«Спілка українських організацій Австралії, Українська громада штату Вікторія під час спільного Водосвяття та Відзначення 22 січня – Дня Соборності провели акцію «Стоп Путін!». Ми кажемо: Україна – єдина, нас не розділити! Україно, Австралія з тобою! Путін, забирайся геть!», повідомляє Голова ОУН (б), керівник СУОА Стефан Романів.

ua-unix_html_b736059c

Америка

В Сполучених Штатах Америки також відбулися громадські заходи, спрямовані на привернення уваги керівництва країни до російсько-української війни. Акції на підтримку України відбувалися як в містах, де проживає чисельна українська громада, так і в інших великих мегаполісах Америки. Так, зокрема, виступи на підтримку України та заклики до керівництва Штатів зупинити Путіна лунали на мітингах, приурочених до інавгурації нового президента США Дональда Трампа.

В свою чергу Світовий Конгрес Українців закликав всіх урядових посадовців у світі ніколи не йти на компроміс у таких фундаментальних питаннях, як територіальна цілісність незалежних держав, для жодних особистих, політичних чи економічних вигод, запропонованих у обмін на це Російською Федерацією.

Європа

Поза межами України в рамках акції «Стоп Путін!» найбільше людей вийшло в країнах Європи. І не лише в традиційно дружніх державах як от Литва, Естонія чи Латвія, але й в тих країнах, де існує потужне проросійське лобі – Франція, Греція, Італія. Саме Італія стала другою країною після України за кількість міст, в яких відбулися антипутінські пікети.

Окрім України, США, Європи й Австралії, акції пройшли в Ізраїлі і Російській Федерації.

ua-unix_html_ea856e2d

Росія

Навіть в країні-агресорі відбулися заходи на підтримку України. Акції було анонсовано в Москві, Санкт-Петербурзі, Новосибірську та Улан-Уде. Влада, звичайно, заборонила мітинги, і тоді люди пішли на хитрість – проводили одиночні пікети, роздавали синьо-жовті кульки, вигукували гасла «Путін, стоп!», «Путін, припини війну!» і «Україно, ти маєш рацію!»

Цього разу акція «Стоп Путін змусила занервуватися адептів «русского міра» в Україні та світі. Так, під час акції в Києві декілька осіб, перебуваючи в нетверезому стані, намагалися заважати акції, перебиваючи спікерів, вигукуючи вимоги змінити тему акції на різні соціально-популістські та антипрезидентські гасла.

А в Греції прихильники Путіна та «новоросії» навіть погрожувати розправою учасникам акції, що була запланована в Афінах.

Також деякі ніби то українські ЗМІ подали подію в дуже викривленому вигляді, дивним чином повторюючи деякі «меседжі» офіційних російських пропагандистів. А в самій Росії поліція затримувала учасників антипутінської акції.

Сергій Багряний, УІС, за матеріалами ЗМІ

Опубліковано Головне, Громадське життя.