Книга має формувати патріотів

Група народних депутатів України (Андрій Левус, Олег Медуниця, Юрій Тимошенко, Микола Величкович та ін.) надіслали звернення до віце-премєр міністра України В’ячеслава Кириленка, в якому, зокрема, йдеться про необхідність очищення українських бібліотек від антидержавної продукції та наповнення їх патріотичною літературою.

«Останнім часом керівництво держави звертає увагу на інформаційну безпеку, яка, як відомо, є основним інструментом в умовах ведення інформаційної війни і запорукою перемоги в майбутньому.

Але поза увагою залишається ще низка проблем. Це, в першу чергу, насиченість бібліотечного фонду України книгами, в яких пропагуються ідеї «русского міра» в усіх його історичних виявах: від імперських часів до більшовизму та прославляння російського «спецназу» і спецслужб у всіх загарбницьких війнах, які вела Росія впродовж останніх років, різного роду «обґрунтування» визнання за Росією якоїсь «особливої» місії, а звідси, – й права на духовну, релігійну, економічну та військову експансію. Це книги різного жанру: не тільки «залежана» на полицях бібліотек ідеологічна продукція часів СССР, але й численні художні твори. Особливої уваги потребує дитяча література, як видана за часів СССР, так і та, що була видана в Росії і надходила в книжкові фонди України вже в роки незалежності через відсутність державної політики у сфері інформаційної безпеки.

Також це стосується певних російських періодичних і неперіодичних видань сумнівної як політичної спрямованості так і морального рівня, які, вже в роки незалежності (!) масово передплачувалися бібліотеками в т.ч. і через відносно низькі ціни. Частина книг і періодики, яка потребує пильного аналізу і, можливо, вилучення, безконтрольно надходила до бібліотек, як подарунки від різних громадських організацій, фондів, релігійних організацій і конфесій, а також від політичних партій і окремих політиків.

Це стосується, як видань на паперових носіях, так і електронних (текстові. аудіо, відео тощо).

Розуміємо, що це велика робота, яка потребує певних затрат. Крім того, досвід показує, що раніше багато добрих ідей хоронилося на рівні району/села. Тому, для більшої ефективності проведення перевірки бібліотечного фонду пропонуємо:

Створити на рівні міст, областей, районів експертно-перевірочні комісії з фахівців-патріотів для перегляду, аналізу бібліотечних каталогів та надання відповідних рекомендацій органам влади, які здійснюють управління бібліотечною справою (управління/відділи культури).

Зобов’язати бібліотеки областей, міст, районів, сіл, а також навчальних закладів, виробничих об’єднань, лікувальних закладів тощо упродовж стислих термінів створити електронні каталоги бібліотечного фонду (книги і періодика) та надати їх для аналізу експертно-перевірним комісіям.

Провести необхідну перевірку і аналіз видань, які надходили/надходять у вільний продаж через мережу книгарень для вжиття відповідних заходів.

Здійснити заходи щодо невідкладного наповнення книжкового ринку України різноплановими виданнями патріотично-виховного змісту. Це мають бути книги, як наукові, так і призначені для масового читача, ті, які вже вийшли друком, які роками чекають на видання і ті, які потребують перевидання масовим накладом (видані раніше в Україні й діаспорі).

Започаткувати практику обов’язкової реклами української патріотичної книжки провідними телеканалами та іншими медіаресурсами України на умовах угоди, неодмінної умови ліцензії тощо.

Держава, яку нині захищають і будуть захищати наступні покоління, має, нарешті, захистити їх розум і душі від ворожої пропаганди.

Краще виховати патріота сьогодні, ніж в майбутньому перевиховувати «ватників».

УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа