Американська юстиція ставить на фронт боротьби з російськими “денацифікаторами” головного фахівця США з пошуку нацистів

RosenbaumГенеральний прокурор Меррік Ґарленд (ліворуч) і «мисливець на нацистів» Елі Розенбаум справа

(CNN) Головний американський «мисливець за нацистами» очолюватиме команду Міністерства юстиції для виявлення та притягнення до відповідальності всіх, хто вчинив військові злочини в Україні, заявив у вівторок генеральний прокурор Меррік Ґарланд під час неоголошеного візиту до цієї країни.

Команду, за словами Ґарленда, очолюватиме найвідоміший мисливець на нацистів Департаменту Елі Розенбаум, і вона складатиметься з експертів у розслідуваннях порушень прав людини та військових злочинів. За даними Міністерства юстиції, Розенбаум, 36-річний ветеран міністерства юстиції, раніше обіймав посаду директора стратегії та політики у сфері захисту прав людини і допоміг Департаменту у понад 100 справах позбавити громадянства або депортувати обвинувачених нацистів.

Оголошення є сигналом Міністерства юстиції про те, що воно зацікавлене в розслідуванні військових злочинів у війні, що триває в Україні, і слідує за попередніми зусиллями департаменту заблокувати активи російських олігархів.

“Для військових злочинців немає схованки. Міністерство юстиції США шукатиме всіх шляхів відповідальності для тих, хто вчиняє військові злочини та інші звірства в Україні”, — сказав Ґарленд на зустрічі з журналістами. «Працюючи разом із нашими внутрішніми та міжнародними партнерами, Міністерство юстиції буде невпинно намагатися притягнути до відповідальності кожну особу, причетну до скоєння військових злочинів, катувань та інших тяжких порушень під час неспровокованого конфлікту в Україні».

Гарленд також повідомив, що Міністерство юстиції направить трьох прокурорів для консультування України, а також країн Європи та Близького Сходу щодо боротьби з зусиллями Росії уникнути глобальних санкцій.

Авторка: Ханна Рабіновіц, CNN

Опубліковано Громадське життя.