Заява Стратегічної Ради РОКу щодо намірів Кабміну зробити міжнародні запозичення для відновлення Донбасу

rok4

Стратегічна Рада Руху опору капітуляції вважає, що заяви Кабінету міністрів України про залучення міжнародних кредитів на відновлення Донбасу потребують особливої уваги з боку громадськості.

Відновлення прифронтових та окупованих територій, повернення їх до нормального життя у повоєнний період вже є і буде одним з найбільших викликів для України та її економіки. Водночас, важливо наголосити, що загибель і каліцтво людей, вимушена втеча і втрата особистого майна цивільного населення, масштабні руйнування інфраструктури і техногенні катастрофи у Донецькій, Луганській областях та в Криму стали наслідком збройної агресії Росії та окупації нею цих територій України.

Згідно із загальновизнаними нормами міжнародного права відповідальність за підтримку життєдіяльності на окупованих територіях та за збитки, заподіяні агресією і окупацію, лягають на державу-агресора. Це також передбачено Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” від 18 січня 2018 року, відображено в “Українській доктрині безпеки та миру”, ухваленій Стратегічною Радою Руху опору капітуляції 31 жовтня 2019 року, і повністю відповідає національним інтересам нашої держави.

Станом на сьогодні Україна вже зазнала величезних збитків через відторгнення агресором її територій і здійснює колосальні витрати на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Відшкодування цих збитків також має забезпечити держава-агресор.

Внаслідок збройної агресії та окупації, на територіях Донеччини, Луганщини і Криму необхідно відновлювати не лише конституційний лад України, але й житло українських громадян, соціальну та промислову інфраструктуру, долати наслідки техногенних катастроф. Тривалий час компенсаційних виплат та соціальної підтримки потребуватимуть сотні тисяч, а можливо й мільйони громадян України. Також має бути повернуте вкрадене і вивезене з України майно громадян та суб’єктів господарювання. Природно, що за все це повинна відповідати Росія. З огляду на це, будь-які міжнародні запозичення України на відновлення знищених війною та окупацією інфраструктури і майна, як і інші видатки державного та місцевих бюджетів на такі програми, обов’язково повинні стати частиною консолідованої претензії України до Росії. Тільки такий підхід є законним і прийнятним.

Дії всіх гілок влади України щодо повоєнного і післяокупаційного відновлення територій, які зазнали руйнувань, мають бути спрямовані на:

1. Доведення до міжнародної спільноти інформації про реальні збитки, завдані діями Росії, та неприйнятність відновлення повоєнних руйнувань і втрат за рахунок України, особливо у випадках звернень уряду до міжнародних фінансових інституцій;
2. Якнайшвидшу підготовку консолідованої претензії України до Росії, де б на основі фактів було встановлено обсяг відшкодувань, які має здійснити Росія як держава-агресор.
3. Продовження міжнародної співпраці для посилення санкцій проти Росії, щоб змусити її припинити агресію, відновити міжнародний правопорядок та відшкодувати збитки, яких зазнала Україна та міжнародна спільнота.

Київ, 4 вересня 2020 року

Стратегічна рада РОКу:
Володимир Василенко
Йосиф Зісельс
В’ячеслав Брюховецький
Володимир Огризко
Данило Лубківський
Сергій Квіт
Михайло Гончар
Роман Безсмертний

Від Координаційної ради РОКу:
Михайло Басараб
Андрій Левус

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа