Заява правозахисних організацій з приводу знищення Православної церкви України у Криму

St_Volodymyr

23 липня 2020 року архієпископу Сімферопольському та Кримському Православної церкви України (ПЦУ) Клименту так звана “служба судових приставів” Криму вручила постанову про знесення храму ПЦУ в Євпаторії.

Рішення про знесення культової споруди, всупереч положенням міжнародного права, було ухвалено “кримським судом” через нібито відсутність у відповідача доказів, які підтверджують “законність використання земельної ділянки та будівлі” релігійною громадою ПЦУ у Євпаторії.

Цей факт є черговим підтвердження системної політики РФ з метою знищення ПЦУ та української культури на окупованому півострові. Політика російської влади в окупованому Криму в сфері свободи релігії є дискримінаційною та нетерпимою майже до всіх релігійних конфесій, окрім Російської православної церкви та Української православної церкви Московського патріархату.

З огляду на це, правозахисники вимагають від Російської Федерації та окупаційної влади Криму:

  • скасувати протизаконну постанову про знесення храму Православної церкви України в Євпаторії;
  • негайно припинити втручання у діяльність ПЦУ та інших конфесій у Криму;
  • забезпечити право жителів Криму на свободу віросповідання, вираження поглядів і недискримінацію відповідно до своїх міжнародних зобов’язань.
Закликають міжнародні організації та уряди іноземних держав:
  • засудити дії РФ щодо втручання у діяльність Православної церкви України та інших релігійних конфесій в окупованому Криму;
  • продовжувати тиск на російський уряд, щоб зупинити переслідування ПЦУ та інших конфесій в тимчасово окупованому Криму.
Закликають уряд України:
  • здійснювати постійний моніторинг ситуації щодо порушення прав ПЦУ в окупованому Криму і вчасно реагувати на такі порушення;
  • вжити всіх доступних заходів для захисту Кримської єпархії ПЦУ і  власності, яка знаходиться у її користуванні.
Повний текст заяви за посиланням.
Опубліковано Пряма мова.