Війна сенсів

Війна сенсів

Наша війна є чимось більшим, аніж конфлікт за територію чи навіть загроза суверенітету. Це війна світоглядів, війна цивілізацій.

Наш ворог уособлює архетипічне зло. З Путіна можна писати «ікони» антихриста. Брехня, тиранія, насильство, геноцид, руїна.

Українці і «росіяни» антиподи, окремі галактики. Попри сотні років колонізації та геноцидів, українці зберегли власне «я» яке базується на свободі та гідності.

Росіяни не можуть пробачити нам нашої свободи особистої і національної. Вони бояться і не розуміють нас. Раб не може пробачити свободи іншого, особливо того, кого вважає «молодшим братом».

Сотні років Москва плекала свою імперію тиранії і рабства. Вони не хочуть змінюватись. Їхня «ідеологія» агресивний атавізм. Звідси й страх комусь втратити ярмо, а комусь батога.

Україна, попри всі складнощі державотворчого процесу, є авангардом вільного світу у цій війні смислів. Гідність людини і нації проти тиранії і рабства.

«Імперський» комплекс меншовартості штовхає росіян на геноцид українців. Їхня мета вбити нас всіх, усіх, хто усвідомлює себе українцем. Копія хоче знищити оригінал. Компроміс, який влаштує росіян деукраїнізовна Україна. Москва не терпітиме жодної форми суверенітету українців. І хоче знищити нас, як націю.

Війна Путіна оборонна. Він боїться нас, боїться, щоби наша свобода в режимі реверсу за допомогою «братерських зв’язків» не заполонила уми його рабів.

Цей світоглядно-цивілізаційний конфлікт не може вирішитися за столом переговорів. Він буде далі тривати незалежно від дипломатичних рішень. В різних стадіях екскалації, але невпинно. До зруйнування Кремля, або до знищення західної цивілізації.

Росія провокує і атакує саме Захід. І глобальний конфлікт питання часу. Краще західним партнерам зупинити загрозу зараз і на території України, а не чекати атаки Балтики чи Польщі.

Рашизм та його носії загроза світовій цивілізації. Росія потребує дерашизації та роззброєння, а також позбавлення імперського статусу шляхом надання суверенітету всім поневолених нею народам.

Бути реалістом в тій ситуації, це визнати наведені факти. Реальна політика мусить опиратися на твердий ґрунт гіркої правди, а не на рожеві фантазії про перевиховання російських шовіністів.

Гірка правда така українці житимуть у війні довго. Поки не знищать кремлівського монстра. Треба вчитися жити, працювати, заробляти, навчатися, творити під час війни, воюючи.

Всі розмови про швидкий мир та гарантії безпеки дипломатичні ігри або прояви шкідливого пацифізму. Росія ніколи не покине спроб поневолити Україну.

Нам потрібна перемога і знищення рашизму, а не «мир» на умовах ворога. Щоб вижити і перемогти, вся нація має стати армією, але разом з цим не відмовлятися від ознак цивілізованої, вільної країни. Зрештою, ми боронимо не тільки Маріуполь, Миколаїв чи Харків, а й підвалини цивілізованого світу: повага до людини та громадянські права і свободи. Ці цінності є під ударом Москви.

Український опір має глибоке європейське коріння і, до речі, нагадує демобілізований Європі про її забуті джерела. Гідність і свобода.

Ми не щит Європи. Ми її центр. Не тільки географічний, а й ціннісний. Тут, в наших лісах, степах, горах, селах і містах гартується нове покоління нашої цивілізації велика нація вільних громадян, нація воїнів.

Андрій Левус

Опубліковано Головне, Пряма мова.