Становище OУН (б) стосовно медичної реформи в Україні

image001

Сьогодні Україна стоїть перед історичним вибором щодо переходу від порожніх декларацій до втілення у життя принципу, згідно з яким життя людини є найвищою цінністю для держави. Ніщо інше так не віддзеркалює цей принцип, як система охорони здоров’я, у центрі якої є дюдина, пацієнт. Натомість сьогодні в Україні існує система, яка десятиліттями ціллю має підтримку совєтської інфраструктури, нераціонального використання наявних людських та матеріальних ресурсів, грабунок українських громадян за рахунок найдорожчого – їхнього здоров’я.

Цінувати людське життя означає докладати максимум зусиль для попередження та профілактики захворювань, створення умов для доступної, гарантованої та якісної медичної допомоги у разі захворювання та максимальної зрозумілості і прозорості медичної системи.

У Верховній Раді України готовими до голосування знаходяться урядові законопроекти (№6327, 6604), які втілять у життя відомий у всьому цивілізованому світі принцип «гроші йдуть за пацієнтом» та закладуть основи перебудови існуючої постсовєтської системи.

Медична реформа буде успішною за умови втілення наступних принципів:

Впровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом»

Український громадянин тепер зможе сам обирати, куди підуть кошти, надані бюджетом на його лікування.

Законопроекти передбачають зміни у фінансуванні передусім первинної ланки за надану послугу в залежності від кількості прикріпленого населення, тобто пацієнтів, до певного лікаря.

Для цього реформа передбачає створення Національної закупівельної агенції, яка буде посередником між державою, надавачами послуг (тобто медичними закладами й лікарями) та громадянами. Саме ця агенція має стати головним розпорядником бюджетних призначень на підставі укладених договорів про медичне обслуговування населення.

Таким чином у медицині має з’явитись конкуренція.

Свобода вибору: люди самостійно обиратимуть свого сімейного лікаря

Тепер кожен українець матиме змогу укласти контракт з лікарем, який йому подобається.

Кожен громадянин може обрати собі лікаря, підписати з ним контракт. Лікар за кількість громадян, які підписали з ним контракт, отримає гроші. І найважливіше, наприкінці року, якщо ті громадяни пройдуть: а) необхідне обстеження і б) не потраплять до лікарні, то лікар ще за це отримає бонус.

Автономізація медичних закладів

Зараз держава утримує медичні заклади незалежно від кількості пацієнтів, державу також не цікавить чи стала людина після отриманого лікування здоровою.

Автономізація дасть лікарням можливість отримувати кошти від страхових компаній, а головному лікарю – приймати рішення по видатках відповідно до потреб лікарні.

Медичні заклади зможуть самостійно розпоряджатися своїм бюджетом. Також вони зможуть залучати кошти приватних фондів, благодійних та громадських організацій.

Затвердження гарантованого пакету послуг

Перелік гарантованих послуг буде визначати Кабінет міністрів кожного року, виходячи з бюджету.

Тобто держава візьме на себе реальні зобов’язання щодо базових послуг, які бюджет здатен оплатити, а людина зможе отримати їх в обраному нею медичному закладі. Все, що не увійде у базовий пакет, людина має оплатити сама.

Впровадження електронної системи обліку

Передбачається впровадження електронної системи обліку інформації, можливість відвідувати лікаря незалежно від прописки.

Застосування міжнародних протоколів лікування

Зміни в галузі неможливі без підвищення якості надання медичної допомоги, а невід’ємною частиною реформування національної системи охорони здоров’я має стати її перехід від медицини, заснованої на авторитеті, до медицини, заснованої на доказах. Саме тому використання у лікарській практиці нових клінічних протоколів – один із найважливіших шляхів впровадження доказової медицини в Україні.

Провід ОУН (б)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа