Національна ініціатива “Стоп Реванш” в дії

Росія – агресор та окупант. Тепер це не лише риторика політиків, активістів та простих громадян. Від сьогодні – це офіційна державна політика України. Нарешті зроблено перший важливий крок щодо чіткого позиціонування Україною Росії в триваючій війні – прийнято закон про реінтеграцію Донбасу. Закон, який стане основою деокупаційної політики держави.

марш вільних людей

Робота над законопроектом тривала практично рік, в першому читанні він був прийнятий на межі – всього 233 голоси «за». Після ґрунтовної роботи Комітету з національної безпеки та оборони ВР, законопроект був суттєво посилений і попри всі спроби різнорідних політичних сил у владі та опозиції загальмувати його прийняття чи провалити, він був прийнятий значною кількістю голосів – 280 «за». Залишилось лише підписання його Президентом.

Що важливого в цьому законі? Нарешті на законодавчому рівні РФ названо агресором, затверджено механізми повернення окупованих територій та розроблено юридичний механізм для притягнення РФ до відповідальності в міжнародно-правових інституціях. Усе це унеможливить постійне маніпулювання цією темою в рамках українських внутрішньополітичних дискусій, що сприятиме консолідації суспільства та виробленні єдиного фронту боротьби з Росією. Відтепер на державному рівні визнано необхідність боротьби з російським агресором. Це може стати значним зрушенням у напрямку відновлення територіальної цілісності України, але лише за умови, якщо буде ухвалено ряд інших важливих рішень.

Напередодні голосування цього важливого закону Національна ініціатива “Стоп Реванш” провела під ВР акцію із вимогою ухвалити документ, а також прийняти ряд законопроектів, які формуватимуть комплексну деокупаційну політику держави. Сьогодні перша вимога активістів акції була реалізована. Залишилось прийняти ще ряд законопроектів:

• Про колабораціонізм (№7425, №7426, №5086);
• Про Антикорупційний суд із врахуванням зауважень Венеціанської комісії і не допустити ізоляції держави на міжнародній арені;
• Про гуманітарну деокупацію – законопроекти про українську мову, церкву тощо для комплексної протидії впливу Росії (№4511, №2858, №6623, №5670-Д);
• Про санкції проти держави-агресора Російської Федерації. Ввести санкції проти російських та проросійських олігархів, притягнути до відповідальності Фірташа, Льовочкіна, Новинського, Медведчука, Ахметова та ін. (№2509, №2607, №5397, №2624, №3779).

Національна ініціатива “Стоп Реванш” нагадує: ми не зупинимось, доки не буде прийнято всіх вимог. Марш “Стоп Реванш” – лише один з засобів досягнення мети – прийняття законопроектів, що сприятимуть здійсненню реальної деокупації України. Запрошуємо громадських активістів та організації долучатись для планування подальших кроків. Для цього створено координаційний центр, а пропозиції та ідеї приймаються за адресою: stop.revanche@gmail.com.

Опубліковано Пряма мова.