Ллойд Остін: Сполучені Штати продовжуватимуть літати та працювати там, де це дозволено міжнародним правом

Ллойд Остін27

«країни, які знаходяться тут сьогодні, розуміють ставки війни за вибором росії — як для українського народу, так і для світу. Це найбільша загроза європейській безпеці з початку холодної війни після Другої світової війни. І це прямий напад на заснований на правилах міжнародний порядок, який тримає всіх нас у безпеці. За останній рік Збройні Сили України здобули кілька вражаючих перемог на полі бою, стрімко формуючи українську армію в сильну та професійну силу.» – наголосив Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III U.S. Department of Defense (DoD) у вступному слові на десятій Контактній групі з питань оборони України, яка відбулась у форматі он-лайн 15 березня 2023 року. (English below)
Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III, Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал армії США Марк А. Міллі і помічниця Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селесте Волландер провели десяте засідання Контактної групи з питань оборони України зі світовими лідерами – міністрами оборони та начальниками оборонних відомств із майже 50 країн з усього світу в онлайн форматі у Пентагоні, Вашингтон, округ Колумбія, 15 березня 2023 року, під час якої обговорили триваючу війну росії в Україні та подальшу тісну координацію, щоб забезпечити український народ засобами, необхідними для захисту своєї суверенної території.
“Ласкаво просимо всіх. Приємно знову бути з вами на десятому засіданні Контактної групи з питань оборони України.
Але перш ніж я перейду до сьогоднішнього порядку денного, я хочу сказати лише кілька слів про тривожний епізод учора.
Я знаю, що всі тут чули, що у вівторок російські літаки знову вдалися до небезпечних, безрозсудних і непрофесійних дій у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. Два російські літаки скинули пальне на безпілотний літак США MQ-9, який здійснював звичайні операції в міжнародному повітряному просторі. І один російський літак перехопив і вразив наш літак MQ-9, що призвело до катастрофи.
Цей небезпечний епізод є частиною схеми агресивних, ризикованих і небезпечних дій російських пілотів у міжнародному повітряному просторі.
Тож не помиляйтеся: Сполучені Штати продовжуватимуть літати та працювати там, де це дозволено міжнародним правом. І росія зобов’язана експлуатувати свою військову авіацію безпечно та професійно.
Тепер дозвольте мені перейти до сьогоднішнього порядку денного.
До нашої сьогоднішньої віртуальної зустрічі приєдналися члени Контактної групи з усього світу та з більшості часових поясів, включаючно з друзями з Америки, Європи, Близького Сходу та Індо-Тихоокеанського регіону.
Сьогодні ми збираємось, щоб переконатися, що й надалі виконуємо свої обіцянки щодо підтримки захисників України.
Більше року тому росія розпочала своє незаконне та неспровоковане повномасштабне вторгнення. І відтоді війська України мужньо борються, захищаючи свій суверенітет, свою територію та свою свободу.
Жоден українець не повинен терпіти щоденні обстріли.
Жоден український батько не повинен хвилюватися, що школу його дитини розбомблять.
Жодна нація не повинна боротися за своє виживання проти іноземної сили вторгнення, яка знищує цілі міста та селища.
І тому країни, які знаходяться тут сьогодні, розуміють ставки війни за вибором росії — як для українського народу, так і для світу. Це найбільша загроза європейській безпеці з початку холодної війни після Другої світової війни. І це прямий напад на заснований на правилах міжнародний порядок, який тримає всіх нас у безпеці.
За останній рік Збройні Сили України здобули кілька вражаючих перемог на полі бою, стрімко формуючи українську армію в сильну та професійну силу.
І я хочу подякувати моєму доброму другові Міністру оборони України Олексію Резнікову за його лідерство для Збройних Сил України. Олексію, як завжди, ми з нетерпінням чекаємо почути від вас і вашої команди про те, що ви бачите на місці, і про ваші найнагальніші вимоги.
Ця Контактна група завжди прагне допомагати Збройним Силам України отримувати те, що їм потрібно, коли їм це потрібно.
Раніше цього місяця Сполучені Штати оголосили про виділення Україні ще 400 мільйонів доларів безпекової допомоги для підтримки точного вогню, артилерії та бронетехніки. Це включає в себе додаткові боєприпаси HIMARS, додаткові артилерійські снаряди, броньовані транспортні мости тощо.
І оскільки ми постачаємо більше обладнання в Україну, ми продовжуємо зосереджуватися на підзвітності — разом з нашими українськими партнерами.
Лише за останні три місяці члени цієї Контактної групи продемонстрували чудове лідерство у нарощуванні можливостей, необхідних Україні для захисту свого суверенітету та створення імпульсу на полі бою.
Коаліція країн, які дарують Україні танки «Леопард», продовжує зростати. І дев’ять країн зараз зобов’язалися надати понад 150 танків Leopard.
Перед лицем кампанії жорстоких бомбардувань росії кількість країн, що надають засоби протиповітряної оборони, також продовжує збільшуватися. Наприклад, на останній Контактній групі ми чули про внесок Італії та Франції в SAMP/T.
Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди виступили з пожертвуваннями Patriot.
І багато інших країн забезпечили ППО меншої дальності. І Канада, і Німеччина надали свій внесок у системи протиповітряної оборони середньої дальності, такі як NASAMS і IRIS-T.
Але зараз ми перебуваємо у вирішальному часі боротьби України за свободу. І ми всі повинні продемонструвати нашу незмінну рішучість і єдність. Це означає виконання наших зобов’язань — повністю та швидко.
Ми повинні забезпечити Україну всіма можливостями для майбутньої боротьби, включно із запасними частинами та пакетами технічного обслуговування для підтримки критичних можливостей, наданих членами цієї Контактної групи, а також додаткове обладнання.
Отже, ця контактна група зосереджена на координації довгострокової підтримки.
Нам також потрібно знайти шляхи отримання нових пожертвувань боєприпасів і систем протиповітряної оборони в Україну. Щоб збільшити виробництво боєприпасів, члени цієї Контактної групи збираються разом для розробки інноваційних рішень проблем промислового виробництва. І я впевнений, що ми продовжуватимемо здійснювати кроки, щоб задовольнити потреби України цієї весни та й далі.
Пані та панове, у квітні минулого року наша Контактна група розпочалася з одного засідання, зібраного нашими видатними командами.
Але це переросло в спільноту дій.
І я залишаюся повністю відданим і повністю впевненим, що ми підтримуватимемо оборону України на довгострокову перспективу.
Тепер, протягом останніх місяців, кремль знову і знову демонструє, що він не звертає уваги на життя власних військ і посилює безрозсудну загарбницьку війну.
росія продовжує залучати приватні компанії найманців, такі як група вагнера, і заганяти недосвідчених призовників на смерть. Але Сухопутні війська ЗС України відтіснили російські сили зброєю і танками, наданими країнами в цій кімнаті.
А росія продовжує посилати хвилю за хвилею крилатих ракет та іранських безпілотників-смертників, щоб тероризувати українські міста та мирних жителів. Але українські системи протиповітряної оборони, багато з яких надала ця група, дають відсіч, щоб захистити цивільне населення від бомбардувань росії.
Ось така історія цієї Контактної групи.
І я впевнений, що ми будемо нарощувати.
Я впевнений, що ми виконаємо взяті на себе зобов’язання.
І я впевнений, що ми зустрінемо цей момент.
Після 10 зустрічей Контактної групи наша єдність зусиль продовжує залишатися потужним джерелом сили.
І ми залишатимемося рішучими та єдиними у підтримці права України жити як вільна та суверенна країна — скільки завгодно.”

336389142_5924397367647756_2471228531200899656_n

Опубліковано Пряма мова.