Джерело миру – в Бозі

Христос народився!  –  Славімо Його!

xmassKarm

Світлого і мирного, радісного та спільного Різдва!

Щороку Різдво нагадує нам про ключову подію в історії людства: в той день небо із землею з’єдналося, Бог послав свого Сина єдинородного у людський світ. Христос приніс нам світло правди й віри, слово Божої премудрості і мир у наших душах. Й усе це з великої любові до людини. Все, що ми робитимемо з любові, завжди даватиме рясні плоди. І хто сильно любить, той завжди буде в силі зробити багато добрих справ.

Про народження Божого сина у Вефлиємі людям сповістив Ангел. Він повідомив, що Бог дарує мир людям доброї волі. До них належать, зокрема, всі ті, хто нині в непевний і загрозливий час пандемії та війни на Сході надають допомоги й підтримки хворим, раненим та немічним. Вони відсувають свої власні справи і готові підкорятися вимогам спільноти в ім’я вищого добра.

Дехто вказує, що від 2-ої Світової війни особиста свобода людини не була настільки обмежена, як нині, за корона-вірусного свавілля. Єдине, що не підлягає обмеженню, це – особиста воля й свобода кожної людини. Вона завжди має свободу робити те, що на часі, що потрібне та необхідне.

Євангелист Лука пише, що Ангел сповістив пастухам : «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість – сьогодні народився вам Спаситель, Христос Господній!». Тоді коли Небесні сили, що супроводили ангела, хвалили Бога словами «Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання». Христос, повчаючи про блаженства – це свого роду суспільний договір між Ним та людиною – каже: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться!». Мир тут означає – єдність і цілість людини, гармонія, глибоке вдоволення і смирення, себто примирення з ближнім і з самим собою. Джерело християнського миру лежить у вертикальному вимірі: бути в мирі з Богом. Саме для цього мир і прийшов до нас на землю в особі Божого дитяти у Вифлеємі. Божого миру зичимо всім українцям, які прагнуть єдності та захисту, і які невідступно протистоять ворожим силам зла й чужої неволі.

Київ, 25 грудня 2020 року. Андронік Кармелюк

Опубліковано Головне, Пряма мова.