5 конкретних наслідків ордеру про арешт Путіна

putin17

1. Путін позбавлений імунітету як голова держави.
Міжнародний кримінальний суд “декласував” Путіна і тепер він не має імунітету від кримінального переслідування, який мають всі інші президенти країн.
2. Путін не зможе подорожувати більшістю країн світу.
123 держави є сторонами Римського статуту і зобов’язані заарештувати Путіна, якщо він з’явиться на їхній території.
Це не тільки західні держави, але й багато держав, які традиційно були прихильними до Росії чи займали нейтральну позицію. Наприклад, незрозуміло як тепер Путін буде їздити на самміти БРІКС, адже і Бразилія і Південня Африка мають його заарештувати і відправити в Гааагу.
3. Прокурор МКС зламав російський пропагандистський наратив про добровільний переїзд українців в Росію.
Скільки б російське телебачення не знімало сюжетів про радісних маріупольських дітей, які знайшли нові російські сім’ї, незалежна комісія ООН, а тепер і прокурор МКС вказали, що росія насильно забирає дітей і переміщає їх на свою територію, що є воєнним злочином.
4. Захід не піде на “мирну угоду” з злочинцем.
Росія все сподівається розхитати міжнародну коаліцію підтримки України, щоб західні партнери змусили нас змиритися з втратою території. І окремі голоси в західному світі вже починають вимагати піти на “перемовини” з Путіним і “припинити стріляти”. Ордер МКС унеможливлює такий варіант. Не може бути мирної угоди з воєнним злочинцем.
5. Повернення Росії до цивілізованого світу можливе тільки після покарання за вчинені воєнні злочини.
Варіанти “швидкого” зняття сакнцій і повернення до business as usual є дуже привабливими для тих, хто звик заробляти на торгівлі з росією. Але “замісти під килим” усі знущання над українцями зарази швидкого відновлення гешефту тепер точно не вийде.

 

Сергій Петухов

Опубліковано Пряма мова.