Туризм, птахофабрики та ліки – як Україна та Хорватія збираються розвивати економічну співпрацю

265687737_1230008810813371_7839726358091028153_n
Представники 60 хорватських та близько 150 українських компаній зібралися на українсько-хорватському економічному форумі в Києві, організованому Хорватською господарською палатою (HGK) та Торгово-промисловою палатою України.
В заході взяли участь представники численних хорватських компаній із різних галузей: фармацевтики, IT, суднобудування, електротехніки, будівництва, енергетика, харчової промисловісті, металургії, деревообробної промисловісті, туристичної галузі, текстилоїна промисловісті, авіаперевізників.
«Всі вони приїхали сюди, тому що усвідомили потенціал, бо побачили тенденцію та інтенсивність наших відносин і відкриті двері взаємної співпраці», – сказав прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, звертаючись до учасників форуму.
Українсько-хорватський економічний форум відбувся в рамках офіційного візиту очільника уряду Хорватії до України.
«Проведення сьогоднішнього заходу є надзвичайно важливим сигналом й інструментом стимулювання економічної співпраці між Україною та Хорватією», — наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який разом із хорватським колегою відкрив форум. Він зазначив, що Україна відкрита для іноземних інвестицій і хоче посилити економічне співробітництво та обмін з Хорватією.
Пленкович в своєму виступі говорив про потенціал розвитку взаємодії в сфері туризму. За його словами, українські туристи, незважаючи на пандемію, у 2021 році, частіше відвідували Хорватію, ніж у рекордний туристичний сезон 2019 року.
Пленкович повідомив, що Хорватія планує відкрити офіс Туристичної ради в Києві наступного року, щоб ще більш покращити співпрацю в цьому важливому секторі.
Президент Хорватської господарської палати Луки Бурилович на відкритті Форуму повідомив, що наразі 30 відсотків хорватського експорту в Україну надходить з фармацевтичних компаній. Серед ключових секторів співпраці – IT, туризм, агрохарчова, хімічна та металургійна промисловість.
Він зазначив, що для подальшого розвитку відносин хорватські компанії повинні максимально використати Угоду про поглиблену та всеосяжну вільну торгівлю між ЄС та Україною.
Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков зазначив: «Це сьогоднішнє зібрання дає надію, що наша торгівля буде рости, особливо в сільському господарстві, туризмі та промисловості». «Енергетика та цифровізація – це ще дві важливі для нас теми, щодо яких ми знаємо, що Хорватія має великий досвід, і ми будемо продовжувати працювати над обміном знаннями в цих сферах», – сказав Чижиков.
Що стосується інвестицій в Хорватію, то найбільший інтерес до ведення бізнесу в Хорватії проявляє System Capital Management (SCM), що належить Рінату Ахметову. Зокрема, йдеться про плани СКМ побудувати птахофабрику в Хорватії, де буде працювати від 2 до 3 тис. осіб, про інвестиції SCM в хорватське сільське господарство, енергетику та порти.
У 2020 році товарообіг між Хорватією та Україною зріс на цілих 25 відсотків, а за перші сім місяців 2021 року зафіксовано продовження позитивних тенденцій із зростанням на 5,2 відсотка. Такий сильний підйом, незважаючи на пандемію, яскраво свідчить про те, наскільки великий потенціал економічної співпраці між двома країнами, наголошувалося на Українсько-Хорватському економічному форумі.
В рамках форуму було підписано Угоду про розвиток Українсько-Хорватської ділової ради, яка стане опорою розвитку кооперації між підприємцями.

Балканський оглядач

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа