Завтра в Нью-Йорку відкривається індивідуальна виставка українського художника

smetana

Мистецтво в Українському Інституті Америки із сатисфакцією відкриває свій шістдесят п’ятий сезон «Aftereffect: Landscapes and Still Life», виставкою двадцяти п’яти змішаних медіа картин українського художника Петра Сметани. Ведучий та куратор Уолтер Хойдиш, доктор наук, директор мистецтва в Інституті. Це перше індивідуальне шоу Сметани з Українським Інститутом Америки в Нью-Йорку.

Будь ласка, приєднуйтесь до нас у п’ятницю, 13 вересня о 18:00, коли ми вітаємо художника з цією знаменною подією.

Картини на цій виставці досліджують аверсні уявлення пана Сметана про прогрес та регресію, постіндустріальний ландшафт та його ефемерні та минущі наслідки для сприйняття, пам’яті та культури. Образно кажучи, його творчість не можна класифікувати як абстрактну чи образну. Одного разу він здається абстрактним живописцем, однозначно налаштованим на втікаючий фізичний світ, а в інший момент він здається спостережливим живописцем із командою абстрактних елементів живопису. Що він прагне, це те, що лежить між цими крайнощами.

Як високотехнічний і вимогливий художник, Сметана просто знаходить свій шлях. Особливо, що його картини відрізняються аддитивним та прогресивним виглядом, влучно побудованим із застосуванням підготовлених вручну полотнищ тканини та плит фарби приглушеного природного та неприродного забарвлення, які він буквально наносить шпаклівками, шпателями та кельмами.

Петро Сметана навчався дизайну та закінчив Львівський національний лісотехнічний університет (Україна). Він є членом Національної спілки художників України та активно виставляє з 2007 року в Україні, Болгарії, Китаї, Кіпрі, Польщі та США. Остання публічна активність це участь у «Живописі 2019», VIII Всеукраїнському триєнале у Києві, та видання Петра Сметани: “Художні практики”, монографія, присвячена його творчій практиці з 2016 по 18 роки, та персональна виставка з галереєю «Зелений диван» у Львові. Він живе і працює у Львові.

Години виставки: з вівторка по неділю, з 12:00 до 18:00 або за домовленістю.

Зображення: Петро Сметана, Без назви, 2019, змішані медіа на дошці, 8 х 14 дюймів.

Опубліковано Культура.