Виставка «Етно ювелірство та аксесуари» та модельний одяг на основі традиційної бойківської ноші

IMG_9829

«Енциклопедія художнього металу» представляє виставку «Етно ювелірство та аксесуари» з показом колекції одягу «Бойє» Мистецького центру «Традиція».

Яким є сучасне народне золотарство, ювелірство та мосяжництво? У яких соціальних комірках знаходять прихисток їхні традиційні коди, самобутні технології та рукотворна сутність? Нинішня виставка – це унікальна нагода згуртувати майстрів, простежити взаємодію з сучасними мистецькими школами і арт-центрами, проаналізувати існуючі інтерпретації.

Головною метою виставки є показ регіональних особливостей сучасних прикрас етнічного характеру. Важливо вирізнити ціннісні маркери, що ідентифікують це явище поміж велетнями ювелірної індустрії та масової біжутерії. Також виставка робить наголос на творчість «піонерів відродження». У різний час місіонерами та носіями моди на прикраси та аксесуари етнічного характеру були учасники виставки В.Волощак, В.Качмар, Н.Качмар, (м.Львів), О.Бугайченко (м.Київ), О.Гаркус (м.Косів), В.Бажалук, В.Городецький (м.Івано-Франківськ). Сучасні професійні інтерпретації етностилю демонструють художники-педагоги А.Стернюк, О.Івасюта, В.Городецький, ювеліри О.Мірошніков, А.Щербина. Аксесуари зі шкіри (курс В.Сидоренка) кафедра дизайну костюму ЛНАМ. Окремим сегментом проекту від Мистецького центру «Традиція» (керівник О.Сокол) є колекція сучасного одягу «Бойє» на основі традиційної бойківської ноші.

dsc07441

За період 2018 – 2021 рр. «Енциклопедія художнього металу» у форматі співпраці з «Еліт-ЕКСПО» організували чотири унікальні проекти виставок авторських ювелірних виробів та емалі: «Самородок»(2018), «Квадра-міні-метал у Львові»(2019), «Ювелірна нота Буковини»(2020), нинішня «Етно ювелірство та аксесуари»(2021) у яких взяли участь більше 50 авторів.

Ростислав Шмагало

д-р. мистецтвознавства

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа