В Україні знімуть фільм про любов в умовах інформаційного хаосу та війни

PetrolStationWeb-01

В Україні вже п’ятий рік йде війна. З її перших днів у 2014 році і до нині сотні бійців боряться за незалежність України зі зброєю в руках. Вони побували в АТО, взяли участь в ООС і далі продовжують відстоювати свою Землю і свою Країну під різними умовними назвати однієї і тієї ж війни. Водночас, є невидимий фронт, де на кону свідомість громадян – інформаційний простір. Саме проблему інформаційного хаосу під час війни підіймає у своєму дебютному художньому повнометражному фільму «АЗС» режисерка Юлія Гонтарук.

SEM03253

Юлія Гонтарук — одна із співзасновниць творчого об’єднання кінематографістів «Вавилон’13», яке виникло в розпал Революції Гідності та продовжило свою діяльність з початком війни на Сході України. Усі шість років війни Юлія знімала документальне кіно. Зараз на її рахунку такі фільми як «10 секунд», «Залізна Сотня», «Небесна Сотня», «Сильніше, ніж зброя», «Батьківська хата», «Гідність» та ще понад 50 короткометражних фільмів, що об’їздили весь світ із документальною розповіддю про війну в Україні.

Screen2

«Останні 5 років я займалася документалістикою і пропустила через себе безліч історій. Спочатку були учасники революції Гідності, потім – молоді хлопці, які пішли добровольцями на війну, а потім – ті, до яких війна прийшла в дім. В якийсь момент я зрозуміла, що ті історії можуть вилитися в ігровій фільм. І я хочу розповісти про свій особистий досвід саме через художній фільм. “АЗС” – кіно про нас, про українців і про те, що з нами сталося за останні 5 років. Фільм про моє покоління, на долю якого випало жити під час інформаційної і реальної війни і з тими згубними наслідками, які вона несе за собою. І цей інформаційний хаос впливає на нас усіх. Травмоване усе наше суспільство, незалежно, був ти на війні чи ні. І ця гібридна війна може тебе зруйнувати і вбити не лише на полі бою, але й у мирному місті», – розповідає про ідею фільму режисерка.

Копия SEM03139

Головний герой фільму «АЗС» – молодий хлопець Влад, який йде добровольцем на війну. Там він дорослішає, зустрічає перше кохання, бачить смерть друзів. Під впливом інформаційного хаосу, в якому знаходиться усе суспільство, кохана штовхає Влада на небезпечний крок: бажаючи встановити справедливість та догодити дівчині він не помічає, що руйнує себе.

Копия SEM02926

Виконавців головних ролей для тизеру Юлія Гонтарук обирала серед молодих акторів. Так, головну жіночу роль виконала Катерина Бурсикова, а Влада зіграв Любомир Валівоць.

Копия SEM02952

Автори наголошують, що фільм «АЗС» є художнім твором, а відображена історія не показує реальний перебіг подій.

Проект «АЗС» реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Окрім тизеру, в рамках проекту також розроблено сценарій для повнометражного ігрового фільму. Після монтажу тизеру автори планують продовжити пошук фінансування для зйомок повної версії стрічки.

Стежити за оновленнями проекту можна на наших сторінках в соціальних мережах: facebook.com/azs_film, instagram.com/azs_film.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа