В Україні пишуть музику та лібрето до рок-опери «Тарас Бульба»

Інстаграм

Гоголівський Тарас Бульба уже довгий час надихає митців на створення унікальних мистецьких творів. І саме зараз триває процес написання лібрето та музики до рок-опери «Тарас Бульба», презентація якої відбудеться у жовтні нинішнього року і це перший етап. Наступного, 2021 року запланована постановка рок-опери «Тарас Бульба» в Україні.

Ідея написати і реалізувати постановку рок-опери «Тарас Бульба» виникла ще в 2009 році. Але рок-опера – це доволі амбітний проект з чималим фінансовим і людським ресурсом. А найголовніше і, напевне, найважче було знайти авторів, які готові були за це взятися. Тим паче, відразу було вирішено, що це має бути абсолютно новий музичний твір, а не рокова обробка уже написаної Миколою Лисенком класичної опери «Тарас Бульба».

У 2013-му, ідеєю зацікавились молоді та амбітні музиканти, брати Сергій та Дмитро Радзецькі. У них уже був певний досвід у написанні дуже цікавої експериментальної музики у різних проектах.

Революція Гідності і війна з Росією знову відклали все на невизначений час. Але було уже однозначно вирішено, що події на Майдані і війна на Сході України ляжуть в основу сюжету рок-опери.

І от нарешті в 2019 році вдалося зібрати команду і розпочати підготовку до створення рок-опери. За написання тексту лібрето взявся талановитий драматург – Дмитро Терновий. Він відразу загорівся ідеєю і запропонував дуже цікаві, інколи несподівані сюжетні рішення та образи, наповненні емоціями і разом з тим, які тісно перепліталися з класичним твором.

Рок-опера «Тарас Бульба» не «за царя і отєчєство». Вона – за Україну! Вона про сильного і впертого сучасного українського воїна, який відстоює своє, рідне і готовий жертвувати собою заради цього.  Саме завдяки інновації, сучасній музиці та інтерпретації класичних образів на нинішні події в Україні, автори проекту намагатимуться підняти питання «самопожертви заради власних цінностей», «зради заради кохання» і чи «вбивати за таку зраду рідного сина».

Проект “Написання музики та лібрето до рок-опери «Тарас Бульба» проходить за підтримки Українського культурного фонду.

 

Автор ідеї: Микола Арсенюк

Композитори: Дмитро Радзецький / Сергій Радзецький

Автор лібрето: Дмитро Терновий

Аранжування аудіо додатку: Максим Величко

Редактор партитури: Арсен Яковенко

Редактор тексту: Марія Козиренко

Графічний дизайн: Богдан Тимчак

Опубліковано Культура.