Українці відкрили музичну академію в Торонто

Da Capo 2

DA CAPO – Academу of music

Під такою назвою молоді вчителі музики Оксана Скіра та Тарас Бабюк провели в Торонто відкриття музичної школи. Обоє вони належать до тзв. четвертої хвилі українських еміґрантів (17-20 років тому), але вже адоптувалися до умов, вимог та способу провадження власного бізнесу в Канаді. Незважаючи на те, що субота 25-ого серпня була гарним теплим днем, на відкриття Музичної Академії прибуло кілька десяток відвідувачів – майбутніх викладачів, студентів, друзів та прихильників музики.

Під музику електронічного клавіру О.Скіри в супроводі, скрипки та флейти, Т.Баб’юк оголосив відкриття Академії, значення якої зрозуміле для всіх любителів музики і зокрема для батьків, які бажають, щоб їхні діти оволоділи грою на певному музичному інструменті – чи то з погляду на можливість майбутньої професі, або просто задля любові до музики.

Розташована DA CAPO у торговельному центрі по вулиці Royal York ( точніше – 270 The Kingsway, Etobicoke). Організатори обрали це місце, оскільки до нього можна легко добратися міським транспортом, чи власним автом – є де безплатно запаркувати. Тому що в Україні люди, які хочуть заснувати якийсь власний бізнес, зустрічаються з низкою бюрократичних перешкод, то мене зацікавило, як відважились ці вихідці з України на такий крок в Канаді, де досі жили з праці приватних уроків музики?

Відповідь була б „медом” для українців, які відкривали, або хочуть відкрити власний бізнес в Україні.

-Всю бюрократичну процедуру, яку в Україні розтягують на тижні, а то й на місяці, тут можна полагодити протягом години-двох і то, вже враховуючи дорогу – тобто затрачений час, – пояснила пані Оксана.

– А яка справа з фінансуванням, скільки такий дозвіл, чи така затія коштує? – поцікавився я.

– Справа в тому, що документи, потрібні на дозвіл зголосити власний бізнес, ми оформили вдома, а тоді поїхали у відповідну установу, яка займається такими справами, і за 360 доларів зареґістрували, або – офіційними словами – інкорпорували Музичну Академію, – доповнив пан Баб’юк.

Не знаю, чи в Україні знайдеться якийсь малий підприємець, який би міг похвалитися такою швидкістю реєстрації власного бізнесу. А був час, коли тодішній президент В.Ющенко обіцяв таке „диво”, що люди зможуть отримувати дозволи, чи зголошувати малі бізнеси „в одному віконці”. Але ж не дарма кажуть: Було та загуло!

А шкода, що по цілому світі роз’їзжають українські політики та управлінські бюрократи, зокрема і до Канади приїздять, отримують мільйони на покращення управління державою, а переймати готовий і виправданий метод відсувають у далеку шухляду.

В Україні за останні роки появилися люди, які здатні провадити не тільки малий, але й великий бізнес, щоправда, дуже часто трапляється, що, через бюрократичні перешкоди, люди їдуть за кордон і там зголошують свій бізнес. Маємо на увазі малих і більших підприємців, а не оліґархів, бо ж вони не бізнесом збагатіли, але махінаціями, домовленостями – корупцією, яку безкарно практикують й досі не тільки в бізнесі, але й в політиці.

Гадаю, що, коли б Україна перейняла приклад Канади щодо дозволу заснувати власний біснес – мале, або й більше підприємство, то й число бажаючих залишити країну було б меншим. Справа в тому, що навіть малий бізнес вимагає робочу силу, в економічно розвинених країнах саме малий та середній бізнес надають найбільше робочих місць, що й є найкращим засобом займати людей, платити їм слушну платню, з якої можуть не тільки жити, але й утримувати родини.

Доказом того, що українці здатні не тільки працювати на інших, але й брати на себе відповідальність за інших, і є відкрита Музична Академія в Торонто. Тому бажаємо їм на „високих” музичних тонах успіху.

Й.Сірка, Торонто, 2.9.18 р.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа