У Полтаві представили виставку світлин пам’ятників Тарасові Шевченку

9 Усі разом!

Полтавський університет економіки і торгівлі та обласне відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» організували зустріч із дослідником життя і спадщини Великого Кобзаря Русланом Теліпським із Луцька.-

1 Організатори

2 Валентина Шемчук Відкриття

Ім’я Пророка Української Нації в глибокій пошані в його ювілеї й щодня, на рідній землі й далеко поза нею. Відкрила фотовиставку «Монументальна Шевченкіана» заслужений працівник культури України, голова обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук. Подорож Шевченківськими місцями України й світу з автором сімдесяти світлин здійснили студенти й гості вишу. Майбутні фахівці харчових технологій, готельно-туристичного та ресторанного бізнесу дізналися про пам’ятники Великому Кобзареві в усіх областях на Батьківщині та у понад тридцяти країнах.

6 Про могилу ТШ

4 Ірина Петренко

Особливо докладно волинський фотомитець розповів про спорудження пам’ятників Національному Провидцю на Чернечій горі й у Харкові. Завідувачка кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ професор Ірина Петренко звернула увагу на унікальність пам’ятника Великому Кобзареві за проектом видатного скульптора Івана Кавалерідзе в Полтаві.

5 Учасники й гості

Нещодавно в Національному університеті «Львівська політехніка» відкрито пам’ятну дошку Тарасові Шевченку відомих доброчинців лауреатів премії імені Панаса Мирного Полтавської обласної ради Вадима Голобородова й Валентини Шемчук, котра й продемонструвала учасникам зібрання зображений на меморіальній дошці перший автопортрет Великого Кобзаря 1840 року.

7 Автопортрет ТШ 1840

8 Пам ТШ в Полтаві

Оглянути світлини «Монументальної Шевченкіани» разом із учителем історіі Олександром Хажанцем прибули учні Абазівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів, на фасаді якої встановлено меморіальну дошку Тарасові Шевченку відомих благодійників-полтавців. Минулого разу перебуваючи на Полтавщині, вклонився памяті Великого Кобзаря в селі Абазівці й фотохудожник нинішньої Шевченківської виставки Руслан Теліпський. Йому зі широю вдячністю Валентина Шемчук подарувала бібліотечку книжок про видатних земляків.

Опубліковано Культура.