Музичний конкурс ім. Ярослави Поповської в Перемишлі

Кася Комар-Мацинська

Вже 8-й раз в Перемишлі проходить щорічний музичний конкурс ім. Ярослави Поповської, головним організатором якого є Стипендіальний фонд ім. Ярослави Поповської спільно з перемиським гуртком Об’єднання українців у Польщі. У заході, що відбувся 1 грудня, взяли участь талановиті діти та молодь, учні школи ім. Маркіяна Шашкевича в Перемишлі та пункту навчання української мови в Кальникові (ґміна Стубно). Учасники були поділені на три вікові категорії: початкова школа І (1-4 класи), початкова школа ІІ (5-8 класи) та ліцей. Всього виступило біля сорока учасників – солістів та малих колективів, а також два «розспівані класи».

muzkonkurs-3

muzkonkurs-4

Подія привабила повну залу глядачів, більшість з яких – це батьки, особисті тренери своїх малих артистів, а також їхні друзі та родичі. До складу журі увійшли: Ярослав Вуйцік (директор регентського інституту в Перемишлі, диригент хору «Журавлі»), Анна Левосюк (вчителька музичної школи в Перемишлі) та Марія Стрілка (голова Стипендіального фонду ім. Я. Поповської). Після першої частини конкурсу, під час якої журі прослухало виступи усіх учасників, відбулася коротка перерва – і потім оголосили результати.

muzkonkurs-5

muzkonkurs-7

В першій віковій категорії перемогла Оряна Хомік з ІІІ класу початкової школи, яка виконала пісню «Алилуя», в другій категорії перше місце здобули одночасно Іванка Шумада (пісня «Рідна мати моя») та Микола Мокрауз (пісня «Водограй»).

muzkonkurs-8

muzkonkurs-10

Справжньою несподіванкою для глядачів став новостворений гурт «Цукор», до складу якого увійшло п’ять ліцеїстів перемиської Шашкевичівки. В батярсько-ковбойському стилі, у супроводі народних (цимбали, гітара) та саморобних (знайдених в кухні Народного дому) інструментів вони виконали пісню «Сім сумних років», відому як один з хітів українських емігрантів у Канаді.

muzkonkurs-16

– Я член журі цього конкурсу вже декілька років, але вперше побачив таку свіжість, креатив та почуття гумору. В майбутньому хотілося б бачити такого більше, – прокоментував виступ гурту «Цукор» Ярослав Вуйцік, коли вручав хлопцям нагороду.

muzkonkurs-25

З приводу 70-річного ювілею з дня народження та 40-річчя смерті відомого українського композитора, співака та поета Володимира Івасюка на завершення концерту всі учасники спільно проспівали пісню «Червона рута».

Фото – Кася Комар-Мацинська

Джерело – Наше Слово, Варшава

 

Опубліковано Культура.