Маємо запобігти путінському сценарію

levus-usa

Часто можна чути твердження, що так погано,як сьогодні ми ще не жили, що влада часів Порошенка довела країну до зубожіння. Але повернемося в 2014 рік: коли ми змінили владу через Революцію Гідності, на рахунку в Нацбанку був нуль. І в ці дні розпочалася операція Росії по захопленню Криму. Фактично весь схід України був дестабілізований, був у вогні. Не було нічого – ні органів правопорядку, ані вертикалі влади.

А тепер ще раз спокійно подивимося в нинішній день: зараз Україна демонструє ріст ВВП, так звана «злочинна» влада впровадила систему «Прозорро», яка є однією з найкращих в світі, проголосовано сотні законів, які допомогли українцям отримати безвіз і поглибити співпрацю в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Ми впровадили децентралізацію, диверсифікували постачання російського газу, що є революційними речами.

Також нагадаю, що на момент російського вторгнення армії як такої не існувало! За ці 5 років ми зробили стільки, скільки не зробили за всі роки незалежності в період 1991-2014 рр. І головне – ми зберегли суверенітет!

Так, були помилки. Так, є проблема з корупцією. Але де її немає? Чи не так звана «злочинна» Верховна Рада проголосувала за створення антикорупційного суду? Чи не президент Порошенко підписав закон про цей суд? Головне, за цей час ми не зрадили демократії.

Коли показують соціологію, яка каже, що людей турбує корупція – це дійсно правда. Але коли людей питають, чи зіштовхувалися вони особисто з корупцією за останній рік, то цей показник буде в десятки разів менший, ніж це було за часів Януковича. Наприклад, видача паспортів стала набагато прозорішою і швидшою. І таких прикладів багато. А коли людей питають, звідки у вас інформація про цю корупцію, в 56% випадків відповідь буде одна – «зі ЗМІ». Треба розуміти, кому належать найбільші телеканали. А вони належать Коломойському, Фірташу, Ахметову і Пінчуку.

Тому коли кажуть, що є надія, що нова влада поборе засилля олігархів, то я нагадаю, що людина, яка виграла президентські вибори, 7 років працювала з Фірташем і 5 – з Коломойським, зокрема, була генеральним продюсером каналу «Інтер» – головного проросійського ЗМІ.

Порошенку закидали, що він призначає своїх людей на всі головні посади. Але чи зараз ми бачимо інше? Ми бачимо те саме, але в іншій формі. Всупереч Закону «Про очищення влади» на посаду Глави АП призначається особистий адвокат олігарха Коломойського, який в свою чергу перебуває під кримінальним переслідуванням в США.

З першого ж дня від нової влади ми чуємо дуже небезпечні заяви. З одного боку Зеленський говорить в Брюсселі про ЄС і НАТО (і ми це вітаємо), з іншого – його оточення говорить про зняття економічної блокади на Донбасі, про референдум щодо миру.

Сподіваюся, що це лише передвиборчий крок, коли з одного боку команда Президента каже про ЄС і НАТО, а з іншого озвучує проросійські тези. Очевидно, це робиться для того, щоб тримати мобілізованим свій електорат в різних частинах країни.

І ще: ми бачили, що відбувається Молдові. Мені здається, що ми дуже близькі до цього сценарію. Ми дуже переживаємо, що Мінські угоди будуть реалізовані за алгоритмом Кремля. І московські куратори, що займаються українським і молдовським сценарієм – ті ж самі. І меседжі – ті ж самі: відмова від вступу до НАТО, автономія (там – для Придністров’я, тут – для Донбасу).

Знаю, в світі є чимало тих, хто хоче миритися з Москвою. На жаль, ці сили також є у Вашингтоні. Не лише Україну, але й всю Європу накрила пошесть популізму. Так, звичайно, кожна країна керується власними національними інтересами. Але російська загроза – це реальність. Тому вірю, що часи популізму минуть, і в Україні здорові правоцентристські сили повернуться до влади в Україні і продовжать рух до євроатлантичної спільноти.

 

Андрій Левус

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа