Кримська земля не для українців? Новий Указ Путіна

censs

        Поки в Україні парламентарі вирішували кому і як можна продати українську землю, частина наших громадян може втратити навіть те, чим давно володіє, зокрема на території Кримського півострова. 20 березня 2020 року Указом Президента РФ до переліку прикордонних територій, на яких іноземцям, іноземним юридичним особам, а також особам без громадянства, забороняється володіння земельними ділянками, додали більшу частину Автономної Республіки Крим та місто Севастополь.
             «Це означає, що Російська Федерація продовжує робити усе, аби унеможливити повернення анексованих територій під контроль держав, яким вони належали. Обмеження володіння земельними ділянками в межах спірних територій для іноземних громадян та юридичних осіб, а також осіб без громадянства є одним з таких кроків», – вважає Вадим Черниш, голова Керівної Ради Центру безпекових досліджень «СЕНСС».
Попри шестирічну окупацію Криму, чимала частина населення, яка має у власності землю на території півострова, досі є громадянами України. Тобто нововведення в першу чергу спрямоване проти них. Очевидно, що тепер їх право власності на землю в будь-який момент може бути піддане сумніву з боку окупаційної влади півострова.
Фактично новим указом власників землі примушують до розриву правових зв’язків із державою Україна, оскільки під загрозою опиняється їхнє майно: приватний будинок на земельній ділянці, земельна ділянка для ведення підсобного господарства або сільського господарства. Це, особливо вплине на кримських татар, значна частина яких прагне зберегти зв’язок з Україною.
Чимала кількість власників кримських ділянок наразі проживає на територіях, що контролюються  Україною. Вони, вірогідно, змушені будуть продати їх за неринковими цінами, бо тепер ризикують взагалі втратити своє майно. В разі, якщо РФ запропонує бодай якусь компенсацію, дуже сумнівно, що вона буде справедливою.
На думку Вадима Черниша, питання збереження у власності земельної ділянки, її продажу або отримання компенсації за неї може стати засобом впливу на громадян України з боку розвідувальних органів та органів безпеки РФ для схиляння їх до співпраці. Вимога визнання легітимності анексії Криму та приналежності його Росії також може стати умовою для оформлення угоди з продажу або отримання компенсації за земельні ділянки. “Не погоджуєшся на такі умови, не готовий визнати, що Крим – це не Україна, втратиш усе», – припускає експерт.
       Позбавлення власності на земельні ділянки громадян України може супроводжуватись і заходами зі стимулювання громадян РФ з материкової частини купувати землю у Криму, що беззаперечно вплине на демографічний склад населення Кримського півострова.
            Такі дії Російської Федерації мають на меті зміцнення контролю над анексованими територіями та продовженням довгострокової стратегії, направленої на повну та багаторівневу інтеграцію анексованих територій.
ua-sea
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа