У Москві почалося анкетування батьків, які хочуть, щоб їхні діти навчалися в російській столиці українською мовою

У Москві почалося анкетування батьків, які хочуть, щоб їхні діти навчалися в російській столиці українською мовою.«З метою розробки навчального плану та визначення територіального розташування загальноосвітнього навчального закладу проводиться опитування батьків, які були б зацікавлені в тому, щоб їхні діти навчалися в українській школі (класі) в Москві», говориться в повідомленні.
Метою анкетування є визначення найбільш зручного місця розташування школи та визначитися з ухилом школи (лінгвістичний, математичний або інше) в 2012-2013 навчальному році.

Учні української школи (класу) матимуть можливість вивчати не тільки українську мову та літературу, історію України, а й отримувати знання про її культуру, традиції і сучасне життя. Такий навчальний заклад стане своєрідним освітнім і культурним центром для етнічних українців, росіян та представників інших національностей.

Після закінчення навчання випускники отримають документи про освіту державного зразка як Російської Федерації, так і України, які нададуть їм право на вступ до вищих навчальних закладів обох країн.

Організатори зазначають, що відповідно до міжнародних зобов’язань України, передбаченими міжнародними договорами та загальнодержавними програмами, іноземцям щорічно надається можливість здобувати вищу освіту в Україні за рахунок державних стипендій. При цьому, основною умовою для їх отримання є знання української мови на рівні, достатньому для здобуття освіти у вищих навчальних закладах України.

У Робочій групі нагадали, що на сьогоднішній день в Москві діти шкільного віку мають можливість вивчати українську мову і предмети українознавчого циклу в групі україністики Московського міського палацу дитячої (юнацької) творчості на Воробйових горах, Українській недільній школі ім. П. Поповича в Національному культурному центрі України в Москві.

УВКР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа