“Центральна Спілка Українців в Німеччині” звернулась до уряду ФРН з проханням визнати Голодомор геноцидом Українського Народу

В зв”язку з 80-річчям трагедії Голодомору 1932-1933 років “Центральна Спілка Українців в Німеччині” звернулась до уряду ФРН в особі Бундесканцлера пані Меркель та до Президента ФРН пана Гаука з відкритим листом-закликом засудити Голодомор та визнати актом геноциду Українського Народу.

У листі голова ЦСУН пані Людмила Млош розповіла про обставини та основні факти злочину під назвою “Голодомор”, про те, що в багатьох куточках світу, зокрема, і в Німеччині, щорічно в листопаді вшановується пам”ять загиблих під час Голодомору в Україні.

Поза Україною, засудження Голодомор отримав в 23 країнах світу на законодавчому рівні!

23 країни, Керівництво католицької церкви в Ватикані та керівники православних конфесій в Україні визнали Голодомор атом геноциду Українського Народу.

Центральна Спілка Українців в Німеччині сподівається на таке визнання і Німеччиною, країною демократичних традицій та європейських цінностей!

Закликаємо всіх небайдужих незалежно від конфесії, національності та громадянства долучитися до акції вшанування Голодомору “Незгасима Свічка” у Ваших містах 23го листопада 2013 року.

Переклад звернення ЦСУН українською:

Відкритий лист до уряду Федеративної Республіки Німеччини

Шановна бундесканцлер доктор Ангела Меркель,

Шановний бундеспрезидент Йоахім Гаук,

щороку, в четверту суботу листопада, в Україні та українці в світі вшановують пам‘ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

23 листопада 2013 року вшановуватимуть пам‘ять жертв Голодомору і українці Німеччини. Таке вшанування пройде також в інших державах, які визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Голодомор 1932-1933 років в Україні є одною з найжахливіших національних трагедій і одна з найбільших гуманітарних катастроф в історії людства.

В 1932-1933 роках сталінський режим запровадив в Україні репресії проти населення, зокрема проти селянства. Найбільше поширення отримало політично вмотивоване переслідування селян.

На сьогоднішній день є неможливо встановити точну кількість жертв Голодомору. Совєтські служби замели сліди злочину. У період з квітня 1932 по листопад 1933 рр. згідно з підрахунками науковців загинули понад 10 мільйонів українців. Пік голодомору припав на весну 1933 року. Тоді в Україні щоденно від голоду вмирало майже 25 тисяч людей. Окрім території України, Голодомор був організований також у тих районах Кубані, Північного Кавказу та Поволжя, де жили переважно етнічні українці.

Головною метою організації штучного голоду було знищення соціальної бази опору українців проти комуністичної влади та забезпечення тотального контролю з боку держави за всіма верствами населення. Безпосередніми організаторами і виконавцями геноциду українців є Радянська влада СРСР, Комуністична партія СРСР, каральні органи ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ та їх очільники.

Голодомор в Україні в 1932-1933 роках є великим злочином проти українського народу.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом Української нації на офіційному Європейському рівні має стати початком розслідування злочинів комунізму, логічним закінченням якого стане суд над комунізмом.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українців започаткувала у 1988 році Комісія Конгресу США по Голоду в Україні. У 1989 році Міжнародна Комісія розслідування голоду в Україні, до складу якої входили визначні міжнародні юристи, офіційно визнала Голодомор 1932-1933 рр. актом геноциду проти Української нації.

У 2006 році Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, в якому Голодомор 1932-1933 років в Україні визнано актом геноциду проти Українського народу.

Голодомор 1932-1933 років в Україні визнали геноцидом законодавчі органи 23-х країн світу. Серед них Австралія, Іспанія, Італія, Канада, Сполучені Штати Америки та Ватікан.

Геноцидом українського народу Голодомор визнають Католицька Церква, Константинопольська Православна Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Українська Православна Церква (так званого Московського Патріархату).

Однак залишаються країни, які з різних причин зволікають з питанням визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українців.

З огляду на викладене, просимо уряд Федеративної Республіки Німеччини визнати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду проти Українського народу, котрий здійснила Радянська влада та Комуністична партія СРСР.                                                            

Людмила Млош

Голова правління

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа