Світовий Конґрес Українців підтримує критику верховного комісара ОБСЄ Кнута Воллебека щодо мовного проекту

Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловив свою підтримку щодо зауважень Кнута Воллебека, Верховного комісара у справах національних меншин Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ), які він зробив на адресу Законопроекту “Про засади державної мовної політики” під час своєї недавньої поїздки до України.

26 липня 2012 р. Верховний комісар ОБСЄ заявив, що надання непропорційних переваг російській мові з одночасним усуненням більшості стимулів для вивчення чи використання української на значній частині території України потенційно здатне підірвати єдність держави.

У ході зустрічей з членами Парламенту Верховний комісар також висловив стурбованість з приводу того, яким чином був прийнятий закон. Він зокрема звернув увагу на відмову парламентської більшості від розгляду жодної з більше ніж двох тисяч поправок до законопроекту.

СКУ заохочує Верховного комісара ОБСЄ продовжувати моніторинг та публічно ділитися своїми думками про це питання, що має першорядне значення для майбутнього України.

СКУ також закликає Президента Віктора Януковича не підписувати законопроект про мовне питання.

 

СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ

145 Evans Ave., Suite 207

Toronto, ON

M8Z 5X8 Canada

Tel. (416) 323-3020

Fax (416) 323-3250

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа