Ще в першій половині минулого століття, виборчі процеси у більшості країн, мали зовсім інший характер, як сьогодні: люди обирали кандидатів за їх громадські чесноти: порядність, соціальний статус, державницьку мудрість та інші заслуги.
Нині, як правило, вистачить мати добрі статки , щоб оплатити гучномовну пропаганду й переконати виборця в своїй обізнаності та доброті. Через те можна говорити не про змагання кандидатів , а перегони грошовитих спонсорів. Особливо це негативне для будь-якого суспільства явище поширено в Україні. Бо навіть у країнах сталої демократії подібні речі доволі розповсюджені. Хоч не виглядають так огидно і все таки виконуються в рамках закону. Наприклад, до виборів президента в Америці ще вісім місяців а, діючий президент Барак Обама вже одержав на пропаганду 42 мільйони доларів, а республіканський кандидат Ромни лише 24 . Решта 2 кандидатів далеко відстають від двох перших, а тому не мають шансів на перемогу.
Для українського електорату, жовтневі вибори до Верховної Ради України будуть дуже важливі, але і не менш складні. Провладна партійна вертикаль з грошовими мішками, готова до виборів хоч завтра, коли опозиційні сили обмежені не лише у владних повноваженнях, а й обмежені у коштах. . Вибори відбудуться за подвійною системою: за списками партій буде обрано 225 депутатів, які перейдуть п’яти відсотковий бар’єр. І за мажоритарною системою так само 225 депутатів, які самі провадитимуть виборчу кампанію.
Не важко зрозуміти що і у мажоритарних округах будуть кандидати від партії влади. Котрі через вкрай низьку нині популярність донецьких серед широких народних верств будуть приховувати свою причетність чи навіть приналежність до Партії влади . Однак, шила у мішку не приховаєш. І треба зовсім небагато допитливості, аби зрозуміти куди буде тягти воза той чи інший кандидат у разі обрання. Більшість опитувань громадської думки в Україні свідчать, що до Верховної Ради потрапляють шість політичних сил. Дві антиукраїнського та антидемократичного спрямування: регіонали та комуністи. І партій націонал-демократичного політичного спектру: «Батьківщина», « Фронт змін», « Удар» та ВО « Свобода». І вже нині сукупний рейтинг цих політичних сил перевищує довіру громадян до антиукраїнських сил. До осені, з огляду на бандитські дії влади, розрив стане ще більшим. Отож, багато буде залежати яких кандидатів оберуть за мажоритарними округами. Щоб захистити свої власні права виборець вже тепер мусить прислуховуватись та приглядатись до кандидатів, хто заслуговує на довіру і не чекати до остатнього дня. А найважливіше не розмінювати свою совість на дешевих подачках провладних кандидатів. Зрештою, можна скористатися їх «щедрістю», але віддати свій голос за правду. Аморального в тому нічого не має. Бо вони вкрали набагато більше у кожного з нас. Не забуваймо що ми таки козацького роду! А козаки на смерть йшли, а під неправдою не жили!
RODU UCCA
Прочитавши- передайте другим.