Президент СКУ Евген Чолій зустрівся з посадовцями та з українцями Данії

9-10 та 12-13 травня 2012 р. президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій побував у Копенгагені, де обговорив низку важливих питань з посадовцями та українською громадськістю Данії.
Під час зустрічей з Крістіаном Крістенсеном, директором Департаменту європейського сусідства та Росії Міністерства закордонних справ Данії, та з Анною Северінсен, колишнім депутатом Парламенту Данії та представником Данського Гельсинського комітету з прав людини, Евген Чолій наголосив на головуванні Данії в Раді ЄС та заохотив її скористатися цим статусом для поширення серед українських громадян інформації про переваги інтеграції з ЄС. Разом з цим було обговорено питання про стан прав людини в Україні.

На фото (зліва направо): Е. Чолій та К. Крістенсен.

Президент СКУ також акцентував на важливості жовтневих парламентських виборів в Україні та участі в них провідних лідерів опозиції, Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Окрім цього, він закликав Данію вислати спостерігачів на ці вибори.
Під час зустрічей з українською громaдськістю Евген Чолій наголосив на зусиллях СКУ в захисті інтересів українського народу в Україні та за її межами. З місцевим релігійним життям він ознайомився в ході зустрічей з о. Василем Тиховичем з Української Греко-Католицької Церкви. Президент СКУ привітав Владику Римо-Католицької Церкви Чеслава Козона, якому висловив подяку за можливість проводити в Катедрі св. Ансгара українські Служби Божі. З Аліною Процюк, головою української молодіжної організації “Ластівка”, Евген Чолій обговорив питання про створення в Копенгагені української суботньої школи. Також відбулась зустріч з Іваном Нестором – головою Дансько-українського товариства, який поінформував про діяльність товариства, у тому числі й про встановлення в Копенгагені погруддя Т. Шевченка, який вони разом відвідали.

На фото: Е. Чолій з учасниками громадської зустрічі

На фото (зліва направо) :третя зліваАліна Процюк, Евген Чолій та останній у першому ряду І. Нестор

СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ
145 Evans Ave., Suite 207
Toronto, ON
M8Z 5X8 Canada
Tel. (416) 323-3020
Fax (416) 323-3250

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа